MŚ w kajakarstwie: Srebrny medal kobiecej czwórki!

Aktualizacja: 9 sie 2014, 11:45
9 sie 2014, 10:00

Wielki sukces odniosła kobieca czwórka podczas kajakarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Moskwie!

Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły srebrny medal przegrywając zaledwie o 0,7 sekundy z Węgierkami, które występowały w składzie: Gabriella Szabo, Danuta Kozak, Anna Karasz, Ninetta Vad.

Na najniższym stopniu podium stanęły niespodziewanie Białorusinki.

Blisko medalu były również dwie inne nasze ekipy. Joanna Bruska i Aleksandra Górna występujące w K-2 znalazły się tuż za podium. Jeszcze więcej emocji w konkurencji C-1 przyniósł nam Tomasz Kaczor, który z odległej pozycji powoli przesuwał się w stronę medalu. Na ostatnich metra wydawało się, że jego wielki pościg może przynieść powodzenie, ale nic z tego. Do brązowego medalisty-Węgra Attily Vajdy stracił…0,5 sekundy! Ostatecznie zajął piąte miejsce. Wygrał Niemiec Sebastian Brendel, przed Czechem Martinem Fuksą.

Autor: Damian Wilary