MŚ1B: Łyszczarczyk znowu błyszczy w reprezentacji, Polacy wciąż niepokonani!

13 gru 2017, 18:26

W czwartym meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie dywizji 1B nasza reprezentacja do lat 20 pokonała ekipę z Litwy 4:1. Ponownie w narodowych barwach błyszczał Alan Łyszczarczyk. W piątek nasi reprezentanci zagrają z Norwegami o pierwsze miejsce w grupie i awans na zaplecze elity.

Po wczorajszym zwycięstwie nad gospodarzami turnieju nasi młodzi hokeiści nabrali jeszcze więcej wiary w siebie i nie dopuścili również i dziś do odebrania sobie ważnych trzech punktów. Początek spotkania mógł wydawać się wyrównany, jednak to Polacy postawili w swojej bramce wysoki mur i nie dawali swoim rywalom szans na strzelenie gola.

Wynik spotkania otworzyli Polacy w 11. minucie. Po powrocie z ławki kar Bartłomieja Jeziorskiego nasza ekipa stworzyła sobie dogodną sytuację, którą bardzo dobrze wykorzystał Michał Bernacki. Zawodnik ten wpisał się również na listę strzelców nieco później. W 23. minucie po podaniu Pawła Zygmunta, mimo gry w osłabieniu zawodnik Zagłębia Sosnowiec zmienił wynik na 2:0. Gol kontaktowy padł po serii błędów naszej drużyny. Mark Kaleinikovas oddał celny strzał na bramkę Kamila Lewartowskiego w 25. minucie. Okres gry w przewadze dla naszego zespołu był obfity w celne trafienie Alana Łyszczarczyka, który po samodzielnej akcji i mocnym uderzeniu dodał na konto drużyny trzecie trafienie.

Ostatnia tercja również przyniosła wiele emocji. Litwini próbowali wszelkich sposobów, by przedostać się do naszej bramki, ale bezskutecznie. Do tego wszystkiego na 2 minuty do końca trener zdecydował się wycofać bramkarza. Ta decyzja przesądziła o tym, że Litwini nie wygrają tego spotkania, a na domiar złego przegrają je jeszcze wyżej. Między puste słupki bramki rywali ponownie trafił Łyszczarczyk (’58) i tym samym ustalił wynik na 4:1 dla Polski. Było to jego siódme trafienie na tym turnieju. Tym samym znajduje się on na pierwszym miejscu pod względem strzelonych bramek i liczby asyst.

Już w piątek o godzinie 20 nasze “Orzełki” zmierzą się z Norwegią, liczymy również na wiele emocji i upragniony awans na drugi szczebel rozgrywek międzynarodowych.

Polska U-20 – Litwa U-20 4:1