Napoli liderem na półmetku Serie A oraz z niesamowitym wyczynem!

30 gru 2017, 00:15

Piłkarze SSC Napoli pokonali na wyjeździe Crotone 1-0 i tym samym zakończyli pierwszą rundę rozgrywek Serie A w sezonie 2017/18 na pozycji lidera.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marek Hamsik po asyście Allana w 17. minucie meczu. Słowak mocnym uderzeniem z lewej nogi wykończył piękną zespołową akcję podopiecznych Mauricio Sarriego. Piotr Zieliński pojawił się na placu gry dopiero w 67. minucie meczu i pomógł uspokoić sytuację na boisku zespołowi gości.

Dzisiejsze zwycięstwo Napoli nad Crotone to nie tylko zapewnienie sobie prowadzenia w lidze na półmetku rozgrywek, to także inne spore osiągnięcie zespołu z południowej Italii. Otóż Napoli jako jedyna drużyna w Top 5 najsilniejszych lig w Europie w roku 2017 nie przegrała żadnego ligowego spotkania na wyjeździe.

Crotone – Napoli SSC 0:1 (0:1)

0:1 Hamsik 17′