NBA: 15 zwycięstwo z rzędu na własnym boisku Wizards, bezbłędny Gortat! [WIDEO]

Aktualizacja: 1 lut 2017, 11:27
1 lut 2017, 08:54

Drużyna Washington Wizards dzisiejszej nocy odnotowała 15. z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie. Tym raz bez większych problemów “Czarodzieje” odprawili koszykarzy New York Knicks 117:101. Do zwycięstwa przyczynił się Marcin Gortat, który zdobył 15 punktów.

Choć Wizards wysoko pokonali drużynę z Nowego Jorku, to spotkanie dość długo było bardzo wyrównane. Początkowie to goście prezentowali się lepiej i na początku pierwszej kwarty wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak z prowadzenie nie cieszyli się zbyt długo. Wizards po pierwszej połowie prowadzili różnicą 5 punktów.

Kilka minut drugiej połowy a przewaga drużyny Marcina Gortata wzrosła do 19 punktów, po serii 16:2. Podopieczni Scotta Brooksa całkowicie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Po raz kolejny świetne spotkanie rozegrała cała wyjściowa piątka. Gospodarze do ostatniej syreny nie stracili już dwucyfrowej różnicy punktowej.

Kolejne świetne spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który w dzisiejszym meczu był nieomylny. Polak podczas 31. minut, jakie spędził na parkiecie, zdobył 15 punktów na co złożyło się 7/7 celnych rzutów z gry, oraz jedyny rzut osobisty. Dodatkowo nasz rodzynek w lidze NBA odnotował 10 zbiórek, co dało 27. w sezonie double-double.

Wizards notują najdłuższa serię zwycięstw na własnym parkiecie od roku 1975. Wtedy Czarodzeje ustanowili swój rekord 22 zwycięstw bez porażki we własnej hali. Koszykarze Washington Wizards w styczniu spisywali się znakomicie. Wygrali 12 spotkań. Tym samym dzielą fotel lidera swojej dywizji wraz z drużyną Atlanty Hawks.

Następnym rywalem podopiecznych Scotta Brooksa, będzie drużyna Los Angeles Lakers. Spotkanie odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.

Washington Wizards – York Knicks 117:101 (28:28, 31:26, 32:22, 26:25)

Wizards: (Beal 28, Morris 24, Gortat 15, Wall 15 – Anthony 26, Jennings 21, Hernangomez 15)