Debiut Mateusza Ponitki w Lidze Letniej NBA!

10 lip 2016, 11:53

Mateusz Ponitka zaliczył debiut w Lidze Letniej NBA w barwach Denver Nuggets. Skrzydłowy reprezentacji Polski w starciu z  Memphis Grizzlies radził sobie całkiem nieźle i pomógł zwyciężyć swojej drużynie aż 106:62.

Skrzydłowy reprezentacji Polski w tym spotkaniu radził sobie bardzo dobrze w grze pod koszem. Zanotował 10 zbiórek z czego połowa to zbiórki w ataku. Mateusz trafił do kosza tylko raz, dobijając rzut swojego kolegi. Ponitka w debiucie zanotował również przechwyt oraz 3 straty.

Polak nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia punktów w tym spotkaniu, bowiem za zdobywanie punktów odpowiedzialny był Jimmer Fredette, który zanotował 26 punktów. Ponitka wykorzystał jeden rzut na cztery oddane. Polak mimo to może zaliczyć debiut do udanych. Brylował pod koszem, wyrywając niejednokrotnie piłki z rąk o wiele wyższym rywalom.

Przeciwnicy mieli spory problem z zastawianiem naszego skrzydłowego. Ponitka pokazał się z bardzo dobrej strony- w 19 minut zdążył zanotować 10 zbiórek. Jeśli w następnym spotkaniu dołoży lepszą skuteczność, to może pokazać, że naprawdę jest bardzo wartościowym graczem.

Swój następny mecz zespół z Denver rozegra w nocy z poniedziałku na wtorek. Ich rywalem będzie drużyna Miami Heat. Spotkanie rozgrywane będzie oczywiście w Las Vegas, o 2:00 polskiego czasu. Możemy być pewni, że że w następnym meczu reprezentant Polski otrzyma więcej szans do zaprezentowania swoich umiejętności!