NBA: Druga wygrana Wizards w serii z Hawks, Gortat znów z double-double [WIDEO]

20 kwi 2017, 08:27

Washington Wizards po raz drugi z rzędu wygrali w Verizon Center z Atlanta Hawks, tym razem 109:101 i prowadzą 2-0 w serii play-offs. Podobnie jak w pierwszym starciu znakomicie wypadł Marcin Gortat, który zanotował double-double w postaci 14 punktów i 10 zbiórek.

Stołeczni koszykarze dobrze zaczęli to spotkanie wychodząc na prowadzenie 17:10, jednak to gracze Jastrzębi wygrali tę część gry 24:23. W drugiej kwarcie podopieczni Scotta Brooksa odskoczyli jednak przeciwnikom i na przerwę schodzili przy wyniku 51:43.

W kolejnej ćwiartce zobaczyliśmy na placu boju odmienionych Hawks, którzy najpierw doprowadzili do remisu 67:67, następnie wysforowali się na 74:67, a przed decydującą odsłoną wygrywali 78:74. Batalia była bardzo wyrównana aż do stanu 94:94. Wtedy to skutecznością zaimponowali Wizards, a zwłaszcza John Wall i Bradley Beal, którzy raz po raz trafiali do kosza rywali, doprowadzając do wyniku 103:98. Kiedy na 38 sekund przed końcem meczu Beal po asyście Walla trafił zza łuku na 106:98, było już jasne kto wygra ten pojedynek. Zwycięstwo 109:101 przypieczętował Beal, trafiając obydwa rzuty wolne.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 35 minut, trafiając z 70 % skutecznością do kosza rywali (7/10 rzutów z gry). Polish Machine został także liderem swej ekipy pod względem zbiórek, gdyż zebrał 10 piłek (6 w ataku i 4 w obronie). 33-letni łodzianin dołożył do tego 5 bloków, 3 asysty i przechwyt, co tylko potwierdza jego wyśmienitą grę. Nasz jedynak w NBA zaliczył także stratę i popełnił 3 faule. Gortat skutecznie zniechęcił też do gry środkowego Hawks Dwighta Howarda, z którym rywalizował pod koszem i wypadł znacznie lepiej od swego rywala.

W drużynie Czarodziejów tradycyjnie brylował duet John Wall – Bradley Beal. Lider waszyngtońskiej ekipy uzyskał 32 punkty, 9 asyst i 5 zbiórek, natomiast Beal dołożył 31 oczek. Wśród graczy Hawks wyróżnili się Paul Millsap (27 pktów i 10 zbiórek) oraz Dennis Schroder (23 oczka i 6 asyst).

Washington Wizards następne spotkanie rozegrają w Atlancie, a mecz rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 23:30 polskiego czasu.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 109:101 (23:24, 28:19, 23:35, 35:23)
(Wall 32, Beal 31, Gortat 14, Jennings 10  – Millsap 27, Schroder 23, Hardaway Jr. 19, Prince 12)