NBA: Gortat kończy sezon, Wizards przegrywają mecz nr 7 [WIDEO]

Aktualizacja: 3 sie 2017, 08:15
16 maj 2017, 08:42

Boston Celtics pokonali Washington Wizards 115:105 w siódmym meczu półfinału Konferencji Wschodniej, eliminując tym samym „Czarodziejów” z dalszych rozgrywek. Marcin Gortat znów dobrze zbierał, jednak był mało aktywny w ataku.

W swoim ostatnim meczu sezonu 2016/17 Polak przebywał na parkiecie 32 minuty, Ponownie będąc najlepiej zbierającym zawodnikiem w swojej drużynie- piłka 11 razy padała jego łupem (4 razy w ataku i 7 w obronie). Był jednak mało wykorzystywany w ataku, a nawet jeśli już, to nie grzeszył skutecznością. Trafił tylko 2 z 6 rzutów z gry i 2 na 3 wykonywane wolne, co przełożyło się ogółem na 6 punktów. Oprócz tego miał jeszcze przechwyt i blok, ale również aż 4 straty, które były zresztą przekleństwem Wizards w tym meczu.

Zawodnicy z Waszyngtonu popełnili aż 15 strat, z których stracili 17 punktów. Pomimo tego, że wygrali walkę na tablicach, to aż 58 punktów dali sobie rzucić z pomalowanego, podczas gdy sami zdobyli ich w taki sposób tylko 40. Decydującym fragmentem spotkania był przełom trzeciej i czwartej kwarty, kiedy to gospodarze zanotowali serię 18:2, dzięki której zbudowali bezpieczną przewagę w końcówce spotkania. Nieoczekiwanie najbardziej błyszczał wtedy rezerwowy Celtów Kelly Olynyk, zdobywając 14 ze swoich 26 punktów w czwartej kwarcie.

Wśród „Czarodziejów” w kluczowym momencie sezonu zawiódł bohater poprzedniego meczu John Wall, który pomimo tego, że skompletował double-double w postaci 18 punktów i 11 asyst, to spudłował aż 15 swoich rzutów. Bradley Beal uzyskał aż 38 „oczek”, jednak nie miał odpowiedniego wsparcia wśród kolegów- szczególnie wchodzących z ławki. Rezerwowi Wizards zdobyli łącznie tylko 5 punktów, podczas gdy ich odpowiednicy z bostońskiej drużyny 48!

Dzięki temu zwycięstwu Boston Celtics awansowali do finał Konferencji Wschodniej, gdzie zmierzą się z obecnymi mistrzami- Cleveland Cavaliers.

Boston Celtics – Washington Wizards 115:105 (27:23, 26:32, 32:24, 30:26)
(Thomas 29, Olynyk 26, Horford 15 – Beal 38, Porter 20, Wall 18)

Stan rywalizacji: 4-3 dla Celtics