NBA: Polish Machine górą w starciu z Pacers! [WIDEO]

29 gru 2016, 10:29

Washington Wizards zanotowali ważne zwycięstwo pokonując 111:105 Indiana Pacers, jednego z rywali z Konferencji Wschodniej w kolejce po awans do fazy play-offs. Była to siódma kolejna wygrana gospodarzy w Verizon Center. Znakomity występ oraz 17. double-double w trwającym sezonie zanotował polski jedynak w NBA – Marcin Gortat.

Pierwsza kwarta była wyrównanym widowiskiem i zakończyła się wynikiem 25:23 dla ekipy Pacers. Jednak w drugiej ćwiartce to gracze Czarodziejów zaczęli dyktować warunki, wygrywając tę część gry 35:23, co dało im wyraźne prowadzenie do przerwy 58:48. Niestety urazu nabawił się Bradley Beal i było wiadomym, że nie zagra już w drugiej połowie spotkania, co dawało szansę gościom na zniwelowanie strat. Jednak po kolejnych 12 minutach Wizards wygrywali już 85:74 i kontrolowali wydarzenia na placu boju. Zmianę wyniku przyniosła dopiero decydująca odsłona meczu, w której Pacers udało się zredukować straty do zaledwie dwóch punktów i stanu 94:96. Potem jednak ważna trójka Otto Portera dał Wizards wynik 103:98 a swoje zrobił też John Wall, zdobywając kolejne 8 oczek w tej kwarcie. Końcowy rezultat brzmiał 111:105 dla zespołu z Waszyngtonu.

Świetnie spisywał się na parkiecie lider miejscowej drużyny, wspomniany już John Wall, który zakończył mecz z dorobkiem 36 punktów, 9 asyst i 11 zbiórek! Ogromny wkład w triumf Czarodziejów miał też polski rodzynek w NBA – Marcin Gortat, który uzyskał 13 punktów (4/8 za 2 pkty, 5/7 rzuty wolne) i zebrał 16 piłek (4 w ataku i 12 w defensywie) oraz zanotował 4 asysty. 31-letni center zagrał najwięcej bo aż 41 minut w swym zespole, miał też przechwyt, 2 straty oraz 2 faule. Wśród zawodników Pacers najlepszy był Paul George z 34 oczkami na koncie.

Podopieczni Scotta Brooksa z bilansem 15-16 zajmują 9. lokatę w tabeli Wschodu. Kolejnym przeciwnikiem Gortata i spółki będzie drużyna Brooklyn Nets.

Washington Wizards – Indiana Pacers 111:105 (23:25, 35:23, 27:26, 26:31)

(Wall 36, Porter Jr. 22, Gortat 13, Beal 12 – George 34, Teague 19, Turner 15, Miles 15)