NBA: Udana “polska noc” w Waszyngtonie, Gortat z double-double [WIDEO]

5 lut 2017, 10:41

W Waszyngtonie odbyła się szósta w historii Noc Polskiego Dziedzictwa organizowana przez Marcina Gortata i jego fundację. Poza dodatkowymi atrakcjami, Polak postarał się również o dobry występ na boisku oraz kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Washington Wizards pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 105:91, odnosząc tym samym 17. z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie.

“Polish Heritage Night” to wydarzenie mające przybliżyć Amerykanom polską kulturę i promować nasz kraj. To również okazja do spotkania się polskich kibiców oraz oddania hołdu bohaterom wojennym. Nie brakuje tam również atrakcji, jakimi są goście specjalni, którymi w tym roku była znana aktorka Alicja Bachleda-Curuś, mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk czy zespół taneczny Cheerleaders Wrocław. Do zgromadzonych na hali przemówił również z telebimu prezydent Andrzej Duda.

Gortat od początku spotkania był aktywny na tablicach, potrafiąc jednak również efektownie wykańczać akcje:

Ostatecznie spędził na parkiecie 35 minut i zakończył mecz z 12 punktami i 17 zbiórkami (najwięcej ze wszystkich zawodników), co przełożyło się na jego 29. double-double w sezonie. Trafił 5 z 11 rzutów z gry oraz 2 na 2 wykonywane rzuty wolne. Oprócz tego miał jeszcze jeden blok.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy szybko wyszli na bezpieczne prowadzenie. W połowie trzeciej kwarty prowadzeni przez Davisa Pelicans, wrócili jednak do meczu przechylając szalę na swoją korzyść. Ostatnia odsłona to już jednak popis “Czarodziejów”, którzy po serii punktowej 15:0 zagwarantowali sobie siódme zwycięstwo z rzędu.

Wizards do zwycięstwa poprowadził niezawodny John Wall, który zakończył mecz z dorobkiem 24 punktów i 13 asyst. 18 “oczek” dorzucił Markieff Morris. Wśród pokonanych najlepszy był wspomniany wcześniej Anthony Davis- zdobywca 25 punktów.

Drużyna Marcina Gortata z bilansem 30 zwycięstw i 20 porażek zajmuje bezpieczne 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. W kolejnym meczu zmierzy się z Cleveland Cavaliers.

Washington Wizards – New Orleans Pelicans 105:91 (24:18, 29:31, 27:34, 25:8)
(Wall 24, Morris 18, Beal 12, Gortat 12, Porter 12 – Davis 25, Evans 15, Jones 15, Holiday 13)