NBA: Wizards pewni gry w play-off, Gortat otarł się o double-double [WIDEO]

25 mar 2017, 08:32

Washington Wizards wygrali drugi z rzędu mecz na własnym parkiecie, pokonując tym razem Brooklyn Nets 129:108. Dzięki temu zwycięstwu – oraz korzystnym wynikom w innych spotkaniach – ekipa z Waszyngtonu zagwarantowała sobie już pewny udział w fazie play-off. Marcin Gortat kolejny raz zagrał krócej, jednak niewiele zabrakło mu do double-double.

Polak przebywał na parkiecie 18 minut, podczas których zdobył 8 punktów, trafiając 4 z 8 rzutów z gry.  Dołożył również 9 zbiórek (5 w obronie i aż 4 a ataku), oprócz tego nie wyróżnił się niczym szczególnym – poza jak zwykle dobrym stawianiem zasłon. Na minus trzeba odnotować, że popełnił 3 straty.

Opromieniony dwoma zwycięstwami z rzędu zespół z Nowego Jorku nadspodziewanie dobrze rozpoczął spotkanie, wychodząc na 9-punktowe prowadzenie w połowie pierwszej kwarty. “Czarodzieje” szybko jednak opanowali sytuację, i nie dość, że odrobili straty, to jeszcze sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie, które w połowie drugiej kwarty wynosiło już aż ponad 25 punktów, i którego nie oddali już do końca. Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisywała się ławka rezerwowych Wizards, która osiągnęła najwyższą w tym sezonie zdobycz- 70 punktów.

W zespole gospodarzy jak zwykle najbardziej wyróżnił się duet John Wall-Bradley Beal, który zdobył odpowiednio 22 i 19 punktów. Wśród pokonanych najwyższą zdobycz punktową miał rezerwowy Justin Hamilton- zdobywca 20 “oczek”. Warto dodać, że wszystkie 4 mecze w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami kończyły się zwycięstwem ekipy z Waszyngtonu.

Po tym meczu Wizards wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z bilansem 44 zwycięstw i 28 porażek. Dzięki porażkom Chicago Bulls oraz Detroit Pistons, juz żaden kataklizm nie będzie wstanie wykluczyć ich z fazy play-off, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. W kolejnym meczu – już dzisiejszej nocy – Gortat i jego koledzy zmierzą się z Cleveland Cavaliers.

Washington Wizards – Brooklyn Nets 129:108 (31:22, 32:20, 34:39, 32:27)
(Wall 22, Beal 19, Jennings 18, Bogdanović 17, Mahinmi 16 – Hamilton 20, Hollis-Jefferson 19, Lin 14, Whitehead 10, McDaniels 10, Goodwin 10)