NBA: Wizards przegrywają pierwszy mecz drugiej rundy, bardzo dobry występ Gortata [WIDEO]

30 kwi 2017, 22:27

Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 111:123, w pierwszym meczu drugiej rundy play-offs. Marcin Gortat rozegrał jak dotąd najlepsze statystycznie zawody w fazie pucharowej.

Polak spędził na parkiecie aż 39 minut, od samego początku będąc bardzo aktywnym szczególnie w ofensywie. Dobrym tego przykładem jest fakt, ze double-double skompletował jeszcze jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie zakończył mecz z dorobkiem 16 punktów, trafiając 7 z 13 rzutów z gry, oraz 2 na 5 wolnych. 13 razy zbierał piłkę z tablicy (aż 8 w ataku i 5 w obronie), do tego dorzucił jeszcze 4 asysty, przechwyt i blok. Warto wspomnieć, że w drugiej połowie niefortunnie wylądował i najprawdopodobniej podkręcił kostkę, jednak pomimo bólu grał dalej.

Wizards świetnie rozpoczęli mecz, notując serię aż 16:0 i wygrywając pierwszą kwartę 38:24. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak gospodarze, którzy zniwelowali stratę już w drugiej ćwiartce. Co więcej, za sprawą przede wszystkim rzutów trzypunktowych (19 celnych prób) w trzeciej części gry wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. “Czarodzieje” kompletnie pogubili się w końcówce, notując proste straty i oddając rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co przełożyło się na 12-punktową porażkę.

Celtów do zwycięstwa poprowadził Isaiah Thomas, który do 33 punktów i 9 asyst dorzucił jeszcze… stracony ząb po uderzeniu w twarz przez jednego z przeciwników. Bardzo dobrze wspomógł go natomiast Jae Crowder, trafiając 6 z 8 rzutów za trzy. Wśród pokonanych największą zdobycz osiągnął Bradley Beal- 27 “oczek”. John Wall skompletował natomiast imponujące double-double w postaci 20 punktów i 16 asyst.

Celtics wyszli na prowadzenie w serii 1-0, kolejny mecz odbędzie się w nocy z wtorku na środę również w Bostonie.

Boston Celtics – Washington Wizards 123:111 (24:38, 35:26, 36:16, 28:31)
(Thomas 33, Crowder 24, Horford 21, Bradley 18 – Beal 27, Wall 20, Gortat 16, Porter 16)

Stan rywalizacji: 1-0 dla Celtics