NBA: Wizards przegrywają równo z końcową syreną, limitowany Gortat [WIDEO]

22 sty 2017, 08:54

Drużyna Washington Wizards w dosyć pechowy sposób przegrała na wyjeździe z Detroit Pistons 112:113. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo “Tłokom” zagwarantował Marcus Morris, skutecznie dobijając rzut tuż przed końcową syreną meczu. Marcin Gortat rozegrał przeciętne zawody, spędzając na parkiecie najmniej czasu spośród wszystkich graczy pierwszej piątki.

“Polish Machine” zagrał tylko 25 minut rzucając w tym czasie 12 punktów (4 na 7 trafionych rzutów z gry), zebrał z tablicy 7 piłek (6 w obronie i 1 w ataku). Oprócz tego miał jeszcze 2 asysty, 2 przechwyty, popełnił 1 stratę i 3 razy faulował rywali. Niestety w decydującym momencie meczu, który zadecydował o porażce Wizards nie przebywał na parkiecie.

“Czarodzieje” pomimo dobrego początku spotkania – gdzie prowadzili w pewnym momencie 9 punktami – pod koniec pierwszej kwarty zacięli się i stracili przewagę z nawiązką. Pistons kontrolowali mecz, a na przełomie 3 i 4 kwarty różnica w wyniku wynosiła aż 16 punktów na ich korzyść. Wtedy drużyna z Waszyngtonu przystąpiła do szaleńczej pogoni, która zakończyła się sukcesem na trochę ponad 2 minuty przed końcem spotkania za sprawą Markieffa Morrisa. Bohaterem meczu został jednak jego brat bliźniak Marcus, który w ostatniej akcji meczu skutecznie dobił rzut Harrisa, dając ostatecznie zwycięstwo “Tłokom” 113:112.

Marcus Morris był zresztą najlepszym graczem meczu, kompletując double-double na poziomie 25 punktów i 11 zbiórek. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się John Wall, który również zakończył mecz z double-double: 19 punktów i 10 asyst.

Drużyna Marcina Gortata zakończyła tym meczem passę czterech zwycięstw z rzędu i z bilansem 23 zwycięstw i 20 porażek zajmują 5. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. W kolejnym meczu – również na wyjeździe – zmierzą się z Charlotte Hornets.

Detroit Pistons – Washington Wizards 113:112 (30:26, 31:29, 37:27, 15:30)

Pistons: Morris 25, Jackson 19, Harris 18, Leuer 10, Bullock 9, Johnson 9, Smith 9, Baynes 9, Drummond 3, Marjanović 2.

Wizards: Morris 19, Wall 19, Beal 17, Smith 16, Gortat 12, Porter Jr 11, Oubre 11, Burke 7, Satoransky , McClellan.