NBA: Wizards rozstrzelani przez Wojowników, krótki występ Gortata [WIDEO]

3 kwi 2017, 08:20

Washington Wizards ponieśli trzecią porażkę z rzędu, tym razem przegrywając z Golden State Warriors aż 115:139. Drużyna z Waszyngtonu zakończyła tym samym serię spotkań na wyjeździe 2 zwycięstw i 3 przegranych. Marcin Gortat rozegrał kolejne krótkie spotkanie, nie wyróżniając się specjalnie na tle swoich kolegów.

Polak spędził na parkiecie zaledwie 15 minut, co spowodowane było w dużej mierze taktyką “small ball”. W tym czasie zdążył rzucić siedem punktów, wykorzystując trzy z pięciu rzutów z gry oraz jeden na dwa wykonywane wolne. Oprócz tego jeszcze trzy razy zbierał piłkę z tablicy (raz w ataku, dwa w obronie), miał jeden blok, popełnił stratę oraz trzy faule. O sześć minut dłużej zagrał jego bezpośredni konkurent do gry w pierwszym składzie- Ian Mahinmi, jednak jego linijka również nie była zachwycająca: 8 punktów, 2 zbiórki i 3 asysty. Gortat wyróżnił się najbardziej chyba nieudolną akcją obronną, podczas której został ośmieszony przez Stephena Curry’ego.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy byli na prowadzeniu od pierwszej do ostatniej minuty. O ile w pierwszej połowie ich przewaga oscylowała w granicach maksymalnie 10 punktów, to w drugiej sięgnęła już 20. Krótki zryw “Czarodzieje” zaprezentowali na początku czwartej kwarty za prawą swoich rezerwowych, jednak nie było ich stać na odwrócenie losów meczu. Drużyna z Oakland była lepsza praktycznie w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła, mając przy tym imponujący procent celnych rzutów trzypunktowych (44,4).

“Wojowników” do zwycięstwa poprowadził Stepehen Curry, który zakończył spotkanie z dorobkiem 42 punktów, trafiając aż 9 z 14 “trójek”. Dobre wsparcie dawał również Draymond Green, uzyskujący triple-double na poziomie 11 punktów, 12 punktów i 13 asyst. Wśród pokonanych Bradley Beal i Bojan Bogdanović uzbierali po 20 “oczek”. John Wall zapisał się natomiast w historii drużyny z Waszyngtonu, bijąc klubowy rekord w ilości asyst w jednym sezonie.

Wizards z bilansem 46 zwycięstw i 31 porażek wciąż zajmują 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Nadal mają jeszcze jednak realne szanse na zajęcie trzeciego miejsca, gdyż do zajmujących je Toronto Raptors tracą zaledwie 1 wygrany mecz. W kolejnym spotkaniu Gortat i jego ekipa podejmą na własnym parkiecie Charlotte Hornets.

Golden State Warriors – Washington Wizards 139:115 (35:30, 32:27, 39:31, 33:27)
(Curry 42, Thompson 23, Livingston 17 – Beal 20, Bogdanović 20, Wall 15)