NBA: Wizards wciąż na zwycięskim szlaku, Gortat z double-double [WIDEO]

30 sty 2017, 08:56

Drużyna Marcina Gortata wciąż w gazie- Wizards odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, a ósme z ostatnich dziewięciu spotkań. Tym razem “Czarodzieje” zostawili w pokonanym polu New Orleans Pelicans, zwyciężając 107:94. Polak zagrał bardzo przyzwoite zawody, notując kolejne w tym sezonie double-double.

Gortat miał przed sobą trudne zadanie, mierzył się bowiem z jednym z najlepszych centrów w lidze- Anthonym Davisem. Pomimo tego, że w większości nie był w stanie go powstrzymać, to jednak w ataku zagrał przyzwoite spotkanie. W trakcie 30 minut przebywanych na parkiecie zdobył 17 punktów, trafiając 7 z 11 rzutów z gry. Do tego dorzucił 11 zbiórek (8 w obronie i 3 w ataku), co złożyło się na double-double. Poza tym miał jeszcze dwie asysty, przechwyt, dwie straty oraz popełnił trzy faule.

“Czarodzieje” bardzo dobrze weszli w mecz i sukcesywnie powiększali swoją przewagę, wynoszącą pod koniec drugiej kwarty już nawet 18 punktów. Wtedy nastąpiło nieoczekiwane przebudzenie Pelicans, którzy prowadzeni przez swojego lidera Anthonego Davisa (36 punktów w całym spotkaniu) zdołali w trzeciej kwarcie odrobić stratę i wyjść na 1-punktowe prowadzenie. To jednak wszystko na co było ich tego dnia stać- ostatnia część meczu należała już ponownie do drużyny z Waszyngtonu, która wygrała ostatecznie 107:94.

Wizards do zwycięstwa poprowadził niezwykle zespołowo grający John Wall, który do 18 punktów dołożył aż 19 asyst, czym wyrównał swój osobisty rekord. Bardzo dobrze wspierał go również Bradley Beal- zdobywca 27 “oczek”. Wśród pokonanych poza Davisem najbardziej wyróżnił się Holiday (26 punktów).

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Marcina Gortata ma bilans 27 zwycięstw i 20 porażek, umacniając się tym samym na 5. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegra we wtorek, mierząc się we własnej hali z New York Knicks.

New Orleans Pelicans – Washington Wizards 94:107 (23:29, 17:28, 33:17, 21:33)
(Davis 36, Holiday 26, Motiejunas 10 – Beal 27, Morris 21, Wall 18, Gortat 17, Porter Jr 13)