NFL: Koniec znakomitej serii zwycięstw Raiders. Janikowski najlepszym punktującym swojej drużyny [WIDEO]

9 gru 2016, 10:55

Na sześciu meczach zakończyła się seria zwycięstw drużyny Sebastiana Janikowskiego. W meczu na szczycie Konferencji AFC West, Oakland Raiders ulegli na wyjeździe Kansas City Chiefs 13:21. Polak został najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny.

Pierwsza kwarta przebiegała zgodnie z planem gości – co prawda nie udało im się dobyć przyłożenia, ale premierowe punkty w meczu zdobył Janikowski po dobrze wykonanym field goal z 44 jardów. Wszystko co najgorsze dla przyjezdnych wydarzyło się jednak w drugiej ćwiartce spotkania.

Już w drugiej próbie pierwszej serii po zmianie stron, Alex Smith posłał świetne 36-jardowe podanie, które na przyłożenie zamienił Tyreek Hill. Podwyższenie Cairo Santosa za 1 punkt okazało się udane, dzięki czemu gospodarze wyszli na prowadzenie 7:3. Nie był to koniec złych wiadomości dla ekipy z Oakland, bowiem Chiefs poszli za ciosem, i po skutecznych seriach znaleźli się pod ich polem punktowym. Takiej sytuacji nie zmarnował Charcandrick West, który zdobył przyłożenie po 3-jardowej akcji biegowej, a znów z podwyższenia nie pomylił się Santos.

Gwóźdź do trumny Raiders wbił wspomniany wcześniej Tyreek Hill – wykonując fenomenalny 78-jardowy punt return zakończony kolejnym przyłożeniem. Po podwyższeniu drużyna z Kansas City prowadziła więc już 21:3. Raidersi zdołali odpowiedzieć jeszcze w tej samej kwarcie – po dobrych podaniach zmagającego się wciąż z kontuzją palca Dercka Carra, zbliżyli się do pola punktowego gospodarzy, po czym Latavius Murray zdołał przetransportować piłkę za linię końcową uzyskując przyłożenie. Sebastian Janikowski podwyższył za jeden punkt, przez co strata punktowa zmniejszyła się do 13 “oczek”.

W trzeciej odsłonie Raiders byli bliscy powrotu do meczu, jednak po podaniu Carra, piłki w polu punktowym nie zdołał utrzymać Seth Roberts. Do akcji musiał więc wkroczyć ponownie Janikowski, skutecznie egzekwując field goal z 33 jardów. Pomimo starań z obydwu stron więcej punktów w tym spotkaniu nie padło, przez co Oakland Raiders przegrali z Kansas City Chiefs 13:21, a ich seria sześciu zwycięstw z rzędu została przerwana. Sebastian Janikowski zakończył zawody z dorobkiem 7 punktów, co dało mu miano najlepszego punktującego swojej drużyny.

Kansas City Chiefs nie tylko wygrali ten mecz, ale również uzyskali prymat w Konferencji AFC West, spychając z pierwszego miejsca właśnie ekipę z Oakland. W następnej kolejce Raiders podejmą na swoim stadionie San Diego Chargers.