Nice I liga: Miedź pokonuje GKS i wraca do gry

20 maj 2017, 21:52

Miedź Legnica wygrała na własnym stadionie 3:2 z GKS-em Tychy w meczu 32. kolejki piłkarskiej Nice I Ligi. Dzięki temu zwycięstwu legniczanie wrócili do gry jeśli chodzi o powrót do LOTTO Ekstraklasy!

Mecz rozpoczął się lepiej niespodziewanie dla gości, którzy za sprawą Jakuba Świerczoka objęli prowadzenie w 20. minucie. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy jednak czekać tylko 17 minut. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Słowak, Jakub Vojtus.

Druga połowa rozpoczęła się z kolei lepiej dla Miedzi. W 55. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził doświadczony Łukasz Garguła. Kiedy wydawało się, że teraz zawodnikom Ryszarda Tarasiewicza teraz będzie już łatwiej wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Grzeszczyk. Ostatnie słowo należało jednak dla gospodarzy. W 67. minucie upragnione zwycięstwo Miedzi dał Jakub Vojtus, dla którego była to druga bramka tego dnia.

W tabeli Nice I ligi Miedź z 51 punktami jest trzecia i ma stratę dwóch punktów do drugiego Zagłębia Sosnowiec. Tyszanie z kolei są na 14. pozycji mając trzy “oczka” przewagi nad strefą barażową o pozostanie na zapleczu LOTTO Ekstraklasy.