Nice I Liga: MKS Kluczbork przegrał z Stomilem Olsztyn i spada z ligi !!

17 maj 2017, 19:00

Stomil Olsztyn pokonał w Kluczborku miejscowy MK 2:1 (1:1) w meczu 31 kolejki Nice I Ligi. Bramki dla klubu z Olsztyna strzelali Japończyk Tsubasa Nishii w 27 minucie oraz Jarosław Ratajczak w 52 minucie. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Rafał Niziołek w 21 minucie z rzutu karnego

Po faulu na Adamie Orłowicz sędzia wskazał na “wapno”. Rzut karny w 21 minucie pewnie wykorzystał Rafał Niziołek.
W 27 minucie błąd na skrzydle popełnił Bartosz Brudziński, w wyniku czego Patryk Kun zagrał prostopadłe podanie do Krzysztofa Szewczyka, ten uderzył na bramkę Stomilu Olsztyn, Grzegorz Wnuk obronił ten strzał, lecz do piłki zmierzającej do pustej bramki dopada Japończyk Tsubasa Nishii, który w starciu z Gierakiem pakuje piłkę do siatki!
W drugiej połowie Stomil wszedł z mocnym nastawieniem zdobycia drugiej bramki i udało się to już 7 minut po gwizdku, a zdobywcą bramki był Jarosław Ratajczak. Jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów.
MKS Kluczbork 1-2 Stomil Olsztyn
Rafał Niziołek 21 (k) – Tsubasa Nishi 27, Jarosław Ratajczak 52

Kluczbork: 1. Grzegorz Wnuk – 11. Adam Orłowicz, 3. Paweł Gierak, 31. Bartosz Brodziński, 20. Kamil Nitkiewicz – 14. Miłosz Michalewski (46, 39. Paweł Kubiak), 77. Sebastian Deja, 16. Jakub Skoczylas (70, 23. Michał Kojder), 5. Rafał Niziołek, 8. Dominik Kościelniak (70, 97. Piotr Kwaśniewski) – 7. Mohamed Essam.

Stomil: 13. Michał Leszczyński – 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Patryk Kun, 97. Wiktor Biedrzycki (46, 16. Jakub Piotrowski), 21. Łukasz Jegliński (87, 7. Paweł Głowacki), 5. Grzegorz Lech, 14. Tsubasa Nishi – 10. Krzysztof Szewczyk (83, 11. Karol Żwir).

żółte kartki: Skoczylas, Essam, Kubiak – Ratajczak.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)