Nice I liga: Niespodzianka w Bielsku-Białej, remis w Bytowie i zwycięstwo Miedzi

14 paź 2017, 20:07

Kolejne mecze 13. kolejki piłkarskiej Nice I ligi przyniosły nam ciekawe rezultaty. Do małej niespodzianki doszło w Bielsku-Białej, remisem zakończyło się starcie Drutex-Bytovii Bytów z Zagłębiem Sosnowiec, z kolei Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Olimpię Grudziądz.

Najwięcej emocji mieliśmy w Bytowie, gdzie Drutex-Bytovia zremisowała 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Jako pierwsi strzelaninę rozpoczęli gospodarze od gola w 13. minucie Marka Opałacza. Już osiem minut później do remisu doprowadził Szymon Lewicki. Na odpowiedź Bytovii nie trzeba było jednak czekać długo. Po kolejnych dwóch minutach mieliśmy 2:1, a trybuny uszczęśliwił Janusz Surdykowski. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wyrównującego i zarazem ostatniego gola zdobył ponownie Szymon Lewicki.

Bytovia Bytów 2-2 Zagłębie Sosnowiec
Marek Opałacz 13, Janusz Surdykowski 23 – Szymon Lewicki 21, 45

Niemniej ciekawie było w Bielsku-Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie podejmowało zawodzący GKS Katowice. Mecz zgodnie z zapowiedziami lepiej rozpoczęli gospodarze, dla których gola w 24. minucie strzelił Paweł Oleksy. “Górale” nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia bo już sześć minut później do wyrównania doprowadził doświadczony Dawid Plizga. Kiedy wszystkim wydawało się, że tak zakończy się to spotkanie ostateczny cios wyprowadził Adrian Błąd, który dał katowiczanom niespodziewane zwycięstwo!

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 GKS Katowice
Paweł Oleksy 24 – Dawid Plizga 30, Adrian Błąd 90

Tylko jedno bramkę oglądaliśmy z kolei w Grudziądzu, gdzie miejscowa Olimpia mierzyła się z pretendentem do awansu, Miedzią Legnica. Legniczanie nie dali odskoczyć Chojniczance Chojnice i pokonali gospodarzy, a bohaterem spotkania został wypożyczony z Jagiellonii Białystok Przemysław Mystkowski, który pokonał Wojciecha Małeckiego w 71. minucie ustalając wynik meczu. Trzy minuty później czerwonym kartonikiem (za dwie żółte kartki) został ukarany Frank Adu Kwame, ale Olimpia mimo to nie była w stanie zmienić już wyniku.

Olimpia Grudziądz 0-1 Miedź Legnica