Nice I liga: Niespodzianki w Chojnicach i Tychach. Zwycięstwo Zagłębia rzutem na taśmę

18 lis 2017, 19:26

Za nami kolejne mecze 18. kolejki Nice I ligi. Do sporej niespodzianki doszło w Tychach, gdzie miejscowy GKS przegrał aż 0:3 z Wigrami Suwałki. Nieco zawiedli również piłkarze Chojniczanki remisując na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Straty do czołówki z kolei powoli odrabia Zagłębie Sosnowiec…

Chojniczanka Chojnice dość niespodziewanie tylko zremisowała i to rzutem na taśmę z Puszczą Niepołomice 1:1! Goście prowadzili już od 4. minuty po tym jak gole swojemu bramkarzowi strzelił Michał Markowski. Gospodarze wyrównali dopiero w 90. minucie, kiedy to do siatki trafił Michał Markowski.

W tabeli Nice I ligi Chojniczanka z dorobkiem 32 punktów nadal prowadzi, ale ma jeden mecz rozegrany więcej od drugiej Miedzi Legnica i trzeciej Odry Opole. Puszcza ma na swoim koncie 26 “oczek” i jest 7.

Chojniczanka Chojnice 1-1 Puszcza Niepołomice
Michał Markowski 90 – Michał Markowski 4 (s)

W Grudziądzu zobaczyliśmy tylko jedną bramkę i na nieszczęście dla kibiców zgromadzonych na stadionie był to gol zdobyty przez gości. Zagłębie Sosnowiec pokonało Olimpię 1:0, a bohaterem sosnowiczan został Arkadiusz Jędrych pokonując Wojciecha Małeckiego w doliczonym czasie gry!

W tabeli Olimpia jest dopiero 16. i kontynuuje fatalną passę sześciu porażek z rzędu! Zagłębie ma 26 punktów i jest 6.

Olimpia Grudziądz 0-1 Zagłębie Sosnowiec
Arkadiusz Jędrych 90+1

Do sporej niespodzianki doszło w Tychach, gdzie GKS przegrał aż 0:3 na własnym stadionie z Wigrami Suwałki! Gospodarzy już w pierwszej połowie rozbił zaledwie 19-letni napastnik, Patryk Klimała trafiając do siatki odpowiednio w 24. i 33. minucie. W drugiej części gry jeszcze jednego gola dołożył Ukrainiec Sergiy Pilipchuk i pogrom stał się faktem.

W tabeli Nice I ligi obie drużyny już sąsiadują ze sobą w tabeli. Wigry mają 22 punkty i na 13. miejscu, z kolei Tyszanie tracą do swoich dzisiejszych rywali dwa “oczka” i znajdują się jedną pozycję niżej.

GKS Tychy 0-3 Wigry Suwałki
Patryk Klimala 24, 32, Serhij Pyłypczuk 61

Punktami podzieliły się drużyny Pogoni Siedlce i GKS-u Katowice. Ekipa z Siedlec zremisowała na własnym stadionie z katowiczanami 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie i obie z rzutów karnych. Najpierw w 19. minucie z jedenastu metrów przymierzył Grzegorz Tomasiewicz, a na 5 minut przed końcem pierwszej połowy wyrównał i zarazem ustalił wynik spotkania Wojciech Kędziora.

W tabeli Nice I ligi GKS ma 25 punktów i jest 9. Pogoń zgromadziła dwa punkty mniej i plasuje się trzy pozycje niżej.

Pogoń Siedlce 1-1 GKS Katowice
Grzegorz Tomasiewicz 19 (k) – Wojciech Kędziora 40 (k)