Nice I liga: Nudny mecz w Łęcznej na początek soboty

9 wrz 2017, 16:36

W pierwszym sobotnim meczu piłkarskiej Nice I ligi Górnik Łęczna podejmował na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz, który miał być hitem zaplecza LOTTO Ekstraklasy zawiódł, a górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Zarówno Górnik jak i Podbeskidzie bardzo słabo rozpoczęli zmagania w Nice I lidze. Łęcznianie po siedmiu meczach mieli zaledwie pięć punktów. Takimi samymi statystykami mogli “pochwalić” się Górale. Takie wyniki plasowały obie ekipy pod koniec 18-zespołowej stawki.

Dziś również długo zapowiadało się na bezbarwne, bezbramkowe widowisko, które na całe szczęście ożywiło się dopiero w ostatnich 10 minutach. Przyczyną był najprawdopodobniej gol zdobyty w przypadkowych okolicznościach przez łęcznian. W 83. minucie nieudany strzał Rafała Kosznika odbił się od jednego z obrońców Podbeskidzia. Futbolówka znalazła się pod nogami zaledwie 19-letniego Patryka Szysza, który mocnym strzałem pod poprzeczkę dał ważne zwycięstwo swojej drużynie!

W tabeli Nice I ligi Górnik dzięki trzem punktom awansował na 11. miejsce. Podbeskidzie nadal ma tylko pięć punktów i jest na 16. pozycji.

Górnik Łęczna 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała