Nice I liga: Sandecja pewnie wygrywa na własnym stadionie

25 mar 2017, 18:19

W trzecim sobotnim meczu 23. kolejki piłkarskiej Nice I ligi Sandecja Nowy Sącz pewnie pokonała na własnym stadionie skazany na spadek MKS Kluczbork 4:1 i włączyła się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie fatalnie, w sposób taki jakiego nikt się chyba nie spodziewał. Już w 9. minucie MKS na prowadzenie wyprowadził Paweł Kubiak. Na odpowiedź Sandecji trzeba było poczekać do 34. minuty, wówczas do wyrównania ku uciesze kibiców doprowadził Czech Lukas Kuban.

Druga połowa już w 100% należała do gospodarzy. Najpierw w 56. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Michał Gałecki. Dwie minuty później za sprawą Macieja Małkowskiego było już 3:1, a dzieła zniszczenia w 77. minucie dokonał Kamil Słaby.

W tabeli Nice I ligi Sandecja dzięki zwycięstwu awansowała na piątą pozycję. MKS Kluczbork ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie i z dorobkiem zaledwie 13 punktów zamyka tabelę.