Nice I liga: Sandecja wygrywa i włącza się do walki o awans

8 kwi 2017, 18:50

Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym stadionie Drutex-Butovię Bytów 3:1 w meczu 25. kolejki piłkarskiej Nice I ligi.

Po pierwszej bardzo sennej połowie w drugiej piłkarze obu ekip zrewanżowały się kibicom zgromadzonych na stadionie. Jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze i objęli prowadzenie w 58. minucie za sprawą Bartłomieja Kasprzaka. Na odpowiedź Drutex-Bytovii trzeba było poczekać tylko 8 minut. Wówczas do wyrównania doprowadził 23-letni Bartłomiej Poczobut. To nie był jednak koniec emocji. 4 minuty później mieliśmy już 2:1 dla Sandecji. Tym razem golkipera gości pokonał obrońce gospodarzy, Kamil Słaby. Wynik spotkania na 5 minut przed końcem ustalił kolejny Bartłomiej, tym razem Dudzic.

W tabeli Nice I ligi Sandecja dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję i do liderującej Chojniczanki traci pięć punktów. Drutex-Bytovia zaliczyła kolejną porażkę z rzędu i znajduje się już w strefie spadkowej.