Nice I liga: Zagłębie Sosnowiec lepsze w hicie kolejki!

12 kwi 2017, 19:45

W hicie Nice I ligi Górnik Zabrze podejmował na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1, a decydującą bramkę w 89. minucie zdobył Michal Fidziukiewicz.

Przed tym pojedynkiem obie drużyny (a szczególnie Zagłębie) w przypadku zwycięstwa znacznie zbliżyłyby się do prowadzącej Chojniczanki…Ta sztuka udała się sosnowiczanom, którzy awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Jako pierwsi do ataków ruszyli goście i objęli prowadzenie już w piątej minucie. Bramkę dla ekipy z Sosnowca zdobył wypożyczony z Legii Warszawa Konrad Michalak. Na odpowiedź Górnika nie trzeba było długo czekać. Już 15 minut później do wyrównania doprowadził pomocnik zabrzan, Lukasz Wolsztynski.

Losy meczu rozstrzygnęły się jednak dopiero w samej końcówce meczu. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bohaterem Zagłębia został nowy kapitan drużyny, Michal Fidziukiewicz.

W tabeli Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec dzięki trzem punktom awansowało na drugie miejsce i do prowadzącej Chojniczanki traci tylko punkt. Górnik pogrzebał praktycznie szanse na awans do Lotto Ekstraklasy i jest ósmy.