Nice I liga: Zwycięstwa gospodarzy na rozpoczęcie kolejki

28 kwi 2017, 20:51

Zwycięstwami gospodarzy zakończyły się dwa pierwsze spotkania 28. kolejki piłkarskiej Nice I ligi. Chrobry Głogów pokonał 2:0 Górnik Zabrze, z kolei Znicz Pruszków niespodziewanie okazał się lepszy od Miedzi Legnica.

Przekonujące zwycięstwo zaliczyli piłkarze z Głogowa, którzy losy zwycięstwa rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. W 25. minucie na 1:0 trafił z rzutu karnego Mateusz Machaj, a dwie minut później wynik ustalił 27-letni pomocnik Paweł Wojciechowski.

Dzięki wygranej Chrobry awansował na 11. pozycję i niemal zapewnił sobie utrzymanie w Nice I ligi, Górnik jest 9., ale przegrywając odpada z walki o awans do Lotto Ekstraklasy.

Niespodziewane zwycięstwo odnieśli także grający przed własną publicznością zawodnicy Znicza Pruszków. Podopieczni Dariusza Kubickiego ułatwili sobie zadanie w 32. minucie, kiedy to z boiska wyleciał po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce obrońca gości, Sebastian Zalepa. Gospodarze dopięli swego w drugiej połowie. W 50. minucie zwycięską bramkę dla Znicza strzelił doświadczony Adrian Paluchowski.

W tabeli Nice I ligi Znicz ma 26 punktów i nadal ma szanse na utrzymanie choć aktualnie zajmuje 17., przedostatnie miejsce. Stal ma 37 “oczek” i jest 10.