Niełatwe zwycięstwo Chemika! Rywalki postawiły ogromny opór…

29 paź 2017, 19:18

Spotkanie pomiędzy Chemikiem Police a Polskim Cukrem Muszynianka Muszyną możemy określić najbardziej zaciętym w tym sezonie. Pomimo tego, ze policzanki zdobyły pełną pulę punktów, nie było to łatwe zwycięstwo.

Spotkanie lepiej otworzyły przyjezdne (4:6), jednak policzanki szybko doprowadziły do wyrównania (9:9), a następnie same przejęły kontrolę (13:10). W pewnym momencie przewaga Mistrzyń Polski wynosiła już siedem punktów (18:11). Niespodziewanie muszynianki zaczęły odrabiać punkty seriami (19:16). W końcówce przyjezdne były nie do zatrzymania. genialnie wykorzystały swoją szansę i wygrały partię 26:24.

Muszynianki utrzymywały swoją dobrą dyspozycję także na początku drugiej odsłony. Najpierw zespoły szły łeb w łeb (6:6), jednak chwilę później przyjezdne zaczęły punktować (10:13). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. raz jeden, a raz drugi zespół zdobywał przewagę (18:16). Końcówka seta zapowiadała się niezwykle nerwowo (21:20). Policzanki jako pierwsze zdobyły szansę na zakończenie seta (24:21), jednak nie wykorzystały ani jednej z nich i na tablicy wyników wyświetlił się remis 24:24. Ostatecznie partia zakończyła się na korzyść gospodyń (28:26).

Trzecią odsłonę rozpoczęliśmy remisem (3:3). Policzanki wypracowały dwa punkty przewagi i starały się utrzymać bezpieczny dystans (10:8). Mineralne jednak szybko wyrównały (11:11) i zespoły zaczęły grać w stałym kontakcie punktowym. Naprawdę ciężko było zdobyć wyższe prowadzenie (14:13, 17:16). W samej końcówce miejscowe “odpaliły” i miały na swoim koncie aż pięć punktów przewagi (22:17)! set zakończył się wynikiem 25:19.

Na początku czwartej partii policzanki wypracowały sobie bezpieczną przewagę (6:3). Mineralne dzielnie walczyły, jednak rywalki nie pozwalały im się zbliżyć (12:8). Przyjezdnym udało się na chwilę wyrównać wynik (16:16), jednak nim się obejrzeliśmy, a Chemiczanki znowu były na prowadzeniu (21:18). Końcówka była już bardzo jednostronna, podopiecznym Jakuba Głuszaka bardzo zależało na doprowadzeniu spotkania do końca. Set zakończył się przy wyniku 25:21.

Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)

MVP: Aleksandra Krzos

Chemik Police: Buša, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Balkestein-Grothues, Zaroślińska-Król, Krzos

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Lis, Bociek, Bałdyga, Karakaszewa, Portalska, Medyńska.