Niemcy ponownie pokonani!

19 sie 2017, 20:55

W drugim dniu turnieju rozgrywanego w Hamburgu Polacy wygrali z gospodarzami turnieju, Niemcami, 80:75. Najlepszym punktującym naszej kadry był Adam Waczyński, który w sumie trafił 18 “oczek”.

Obie drużyny rozpoczęły mecz nerwowo, przez co skuteczność nie należała do najwyższych. Mecz był wyrównany, ale minimalną przewagę utrzymywali gospodarze. Sytuacja zmieniła się po wejściu Przemysława Karnowskiego, który w 3:30 minuty gry zdobył 7 punktów i wyprowadził Polskę na prowadzenie 19:15 po I kwarcie.

Początek drugiej połowy stał pod znakiem dalszej dobrej gry Karnowskiego. Niemcy zaczęli jednak powoli odrabiać straty, a dzięki trójce Patricka Heckmanna doprowadzili do wyrównania. Końcówka tej części gry była wyrównana, ale to ponownie gospodarze mieli lekko przewagę. Dzięki trafieniu Damiana Kuliga Biało-Czerwoni schodzili na przerwę z jednopunktową stratą.

Od początku trzeciej kwarty Polacy walczyli o korzystny wynik. Po akcji Aarona Cela najpierw doprowadzili do remisu, a dzięki trafieniu Mateusza Ponitki wrócili na prowadzenie. Spotkanie było bardzo zacięte i toczyło się rytmem kosz za kosz. Rzuty Michała Sokołowskiego i Przemysława Karnowskiego dały Biało-Czerwonym prowadzenie po 30 minutach 58:56.  Po drugiej stronie parkietu bardzo groźny był Denis Schröder, który w trzeciej ćwiartce zdobył 7 punktów i dyrygował grą swoich kolegów, nie pozwalając tym samym podopiecznym Mike’a Taylora zbudować większej przewagi.

Ostatnia kwarta była niezwykle podobna do poprzednich – żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, a obaj trenerzy starali się testować różne ustawienia na parkiecie. Pod koniec spotkania Adam Waczyński zachował się, jak na kapitana przystało i wziął na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie punktów. 8 z 9 ostatnich “oczek” naszej reprezentacji padło łupem Waczyńskiego, który w najważniejszych momentach nie mylił się też z linii rzutów osobistych.

Niemcy – Polska 75:80 (15:19, 21:16, 20:23, 19:22)

Niemcy: Schröder 26 (6 ast), Lo 7, Heckmann 7, Theis 6, Doreth 6, Thiemann 6, Akpinar 5, Barthel 5 (8 zb), Vargas 4, King 3, Staiger 0, Hartenstein 0

Polska: Waczyński 18 (7 zb), Karnowski 14, Cel 13, Sokolowski 7, Gielo 7, Ponitka 6, Slaughter 5, Koszarek 5 (7 ast), Hrycaniuk 3, Kulig 2, Zamojski 0

Źródło: pzkosz.pl