Niemcy znęcają się nad Lewandowskim po meczu z Benfiką!

6 kwi 2016, 13:56

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Benfikę Lizbona 1:0 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę już w 2. minucie zdobył Chilijczyk, Arturo Vidal. Robert Lewandowski, mimo że się starał nie trafił do siatki Portugalczyków co znalazło odzwierciedlenie w dzisiejszej niemieckiej prasie…

Serwis Goal.com poza niską ocenę wstrzymał się od wbijania szpilek w “Lewego”. – To nie była jego noc, a obrona nie zostawiła mu wiele miejsca na działanie. Polak dostał ocenę “2” (na pięć), równie słabo oceniono tylko jego kolegę z ataku, Thomasa Muellera.

Podobnie występ Polaka ocenił ESPN. Według nich Lewandowski był obok Costy najsłabszy w drużynie Bayernu. – Po, w zasadzie, bezbarwnej pierwszej połowie, Lewandowski bardziej zaznaczył swoją obecność w drugiej, ale, ogólnie, był daleki od swoich najbardziej natchnionych występów. Miał szansę rozstrzygnąć rywalizację pod koniec meczu, ale okazał się zdecydowanie zbyt niesamolubny, próbując wystawić Lahmowi – czytamy.

Według Squawka.com najsłabszym ogniwem był Costa, ale Lewandowski nie był dużo lepszy i otrzymał notę 5/10. – Mimo dominacji Bayernu, ledwo powąchał piłkę w pierwszej połowie. W drugiej połowie dane mu było parę razy zobaczyć bramkę, ale mógł w tych przypadkach postarać się lepiej – ocenili dziennikarze serwisu.

Pochwał kapitan naszej kadry nie otrzymał również od Bayerncentral i dostał notę “2”. Najsłabsi, bo z “1” byli Muller i Bernat. – Napastnik wcześnie zaczął presję na Edersonie, próbując rozegrać piłkę. Wiele razy dobrze rozegrał, stosując inteligentne podania do kolegów, poza polem karnym. Jego podanie do Bernata w pierwszej połowie pomogło w stworzeniu okazji. Potem Lewandowski zaczął jednak marnotrawić. Miał znakomitą okazję na strzelenie, kiedy Ribery podał mu lekko z lewej strony, ale spróbował głupiej piętki. Jego przesadnie fajne podanie stały się niedokładne. Tuż przed końcem drugiej połowy, mógł strzelić drugiego gola, ale zdecydował się na kiepskie podanie do Lahma, czym sprawił, że ta rywalizacja będzie trudniejsza, niż powinna.