Niepokonani. Barca z czwartym tytułem z rzędu

11 cze 2017, 18:39

W finale Copa del Rey szczypiorniści FC Barcelony zwyciężyli 34:29 z Naturhouse La Rioja. Występujący w barwach Dumy Katalonii Kamil Syprzak rzucił pięć bramek, walnie przyczyniając się do zdobycia trofeum.

Barca wygrała w Pucharze Króla po raz czwarty z rzędu, łącznie w kolekcji było to jej dwudzieste zwycięstwo. W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego widowiska, do którego przyczyniał się świetnymi interwencjami bramkarz La Rioji, Gurutz Aguinagalde. Tuż przed przerwą jego koledzy doprowadzili do remisu 14:14.

Na początku drugiej części meczu Syprzak zdobył dwie bramki z rzędu, podwyższając prowadzenie swojej drużyny (16:14). Z czasem Barcelona podwyższyła prowadzenie do pięciu trafień, czym uwiarygodniła własną siłę rażenia oraz końcowe zwycięstwo. Polski obrotowy rzucił ogółem pięć trafień z sześciu posiadanych okazji, zostając drugim najlepszym strzelcem swojej ekipy.

FC Barcelona – Naturhouse La Rioja 34:29