Niesamowity Guerrier zapewnia remis Wiślakom!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
17 kwi 2015, 22:24

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Wisłą Kraków w drugim meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

Spotkanie rozpoczęło się niemrawo. Obie ekipy grały niedokładnie, nie potrafiąc wyprowadzić dobrej akcji. Mecz ożywił nam się jednak po pierwszym kwadransie. Najpierw w 17. minucie sędzia Stefański podyktował rzut karny dla “Górali”, by ostatecznie zmienić decyzję i wskazać na narożnik murawy. Jednak jak mawia przysłowie “co się odwlecze to nie uciecze” sprawdziło się i tym razem. Już po minucie mieliśmy “11” dla gospodarzy, a Alan Uryga za faul został ukarany żółtą kartką. Rzut karny pewnie wykonał Maciej Iwański i dał prowadzenie swojej drużynie.

Wisła po stracie bramki nie rzuciła się jednak do ataku, czekając na kontry. To udało się w 37. minucie. Donald Guerrier z 16. metra ładnym strzałem pokonał goalkeepera Podbeskidzia. Zajac nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Już 4 minuty później “Górale” ponownie wyszli na prowadzenie. Daleką wrzutkę z autu  wykonał Sokołowski, a piłkę udem do siatki skierował Tomasz Górkiewicz.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Gospodarze bronili zaliczki z pierwszej części, a “Biała gwiazda” dość nieudolnie próbowała doprowadzić do wyrównania. O dziwo udało się to na ponad kwadrans przed zakończeniem meczu. W 72. minucie Guerrier urwał się obrońcom i oddał strzał, z którym nie poradził sobie Zajac. Piłka przeleciała pod ręką Słowaka i niestety dla niego można mu po części przypisać to trafienie.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i mecz w Bielsku-Białej zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 2:2 (2:1)
1:0 – Maciej Iwański (k) 19′
1:1 – Donald Guerrier 37′
2:1 – Tomasz Górkiewicz 41′
2:2 – Donald Guerrier 72′

Składy:

Podbeskidzie: Richard Zajac – Tomasz Górkiewicz, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik – Damian Chmiel, Maciej Iwański, Anton Sloboda (62′ Kristian Kolcak), Adam Deja, Marek Sokołowski – Robert Demjan (73′ Krzysztof Chrapek).

Wisła: Michał Buchalik – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki (89′ Maciej Sadlok) , Dariusz Dudka, Łukasz Burliga – Jean Barrientos (73′ Mariusz Stępiński), Alan Uryga, Łukasz Garguła (46′ Maciej Jankowski), Semir Stilić, Donald Guerrier – Paweł Brożek.

Żółte kartki: Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Alan Uryga (Wisła)