Niesamowity mecz i zwycięstwo Polaków!!!

28 sty 2015, 18:07

Polska wygrała z Chorwacją w ćwierćfinale 24:22 i awansowała do półfinału!

Mecz był pełen emocji, pełen wzlotów i upadków Polaków, ale ostatecznie możemy oficjalnie wykrzyczeć: “Mamy to”! Polska jest w półfinale mistrzostw świata! Wygraliśmy z reprezentacją Chorwacji 24:22!

Początek meczu był bardzo wyrównany. Ani my, ani Chorwaci nie byli w stanie wypracować sobie dwubramkowej przewagi. W końcu udało nam się uciec na 2 bramki po rzucie ze skrzydła Michała Daszka w 19. minucie spotkania. Chwilę później niesamowitego gola zdobył Przemysław Krajewski i prowadziliśmy 9:6. Ostatecznie Polacy wygrali pierwszą partię 12:10.

Początek drugiej połowy był fatalny dla biało-czerwonych. Rzucali głównie Chorwaci na czele z najlepszym szczypiornistą globu w 2013 roku – Duvnjakiem. W 40. minucie spotkania wynik brzmiał 16:13 dla reprezentacji Chorwacji. Potem graliśmy już lepiej i goniliśmy Chorwatów. Do wyrównania pięknym rzutem doprowadził Chrapkowski w 49. minucie. Chwilę później wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Syprzaka po dobrym dograniu do koła. Końcówka spotkania była zwariowana. W 52. minucie karę dwóch minut za faul na rywalu dostał Chrapkowski (nie dotknął nawet przeciwnika). Minutę później z boiska na 2 minuty wyleciał również Rojewski. Sytuacja była dramatyczna, ale wytrwaliśmy, a chwilę później Kopljar dostał 2 minuty za atak na Jurkiewicza. W 55. minucie to Chorwaci prowadzili za sprawą Horvatha, który wykorzystał karnego (22:21 dla Chorwacji). Potem zagraliśmy wspaniale i znowu wyszliśmy na prowadzenie za Sprawą Syprzaka, który wrzucił piłkę do bramki rywala w 57. minucie. Wynik brzmiał 23:22. Później dobiliśmy Chorwatów i koniec końców wygraliśmy 24:22.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Sławomir Szmal. Jesteśmy w strefie medalowej i już w piątek zmierzymy się z Katarem, który pokonał w ćwierćfinale Niemców 26:24.

Składy:

Chorwacja: Domagoj Duvnjak, Luka Stjepancić, Marko Kopljar, Igor Vori, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Filip Ivić, Igor Karacić, Damir Bicanić, Mirko Alilović, Manuel Strlek, Ivan Cupić, Zelijko Musa, Ivan Nincević, Ivan Slisković, Ilija Brozović

Polska: Sławomir Szmal. Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski, Karol Bielecki, Andrzej Rojewski, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki, Michał Jurecki, Piotr Wyszomirski, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz, Piotr Masłowski, Kamil Syprzak, Miachał Daszek, Michał Szyba, Piotr Chrabkowski