Oakland Raiders oddalają się od play-off, Janikowski blisko rekordu!

Aktualizacja: 17 kwi 2023, 10:58
23 lis 2015, 11:07

W 11. tygodniu rozgrywek amerykańskiej ligi NFL, drużyna Sebastiana Janikowskiego- Oakland Raiders przegrała u siebie z drużyną Detroit Lions 13-18. Polak zdobył w tym spotkaniu 7. punktów, przybliżając się do pobicia rekordu największej ilości skutecznych field goals z powyżej 50 jardów.

Na dorobek punktowy Janikowskiego złożyły się dwa udane field goals (kopy na bramkę): z 48 jardów w trzeciej kwarcie oraz z 56 jardów również w kwarcie trzeciej. Po tym kopnięciu, Sebastianowi brakuje już tylko jednej udanej próby z powyżej 50 jardów, żeby wyrównać rekord NFL w tym zakresie! Oprócz tego Sebastian wykonał również 1 extra point (podwyższenia po przyłożeniu).

Dla Oakland Raiders była to czwarta porażka w tym sezonie, a trzecia z rzędu, dzięki czemu legitymują się w tej chwili bilansem (4-6), dającym im trzecie miejsce w Dywizji Zachodniej, należącej do Konferencji AFC. Kolejny mecz rozegrają z drużyną Tennessee Titans.

Kopnięcie Sebastiana Janikowskiego z 56 jardów można zobaczyć TUTAJ.