Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Patryk Lipski zawodnikiem Lechii Gdańsk!

OFICJALNIE: Patryk Lipski zawodnikiem Lechii Gdańsk!

0
PODZIEL SIĘ

Tak jak już wcześniej informowaliśmy TUTAJ, od pewnego czasu włodarze Lechii Gdańsk mieli na oku byłego gracza Ruchu Chorzów – Patryka Lipskiego. Po czwartkowych, udanych negocjacjach Biało-Zielonych z agentem piłkarza, oficjalna strona klubu ogłosiła dziś rano, że 23-latek wzmocni szeregi drużyny prowadzonej przez Piotra Nowaka.

Po rozwiązaniu kontraktu z Nebieskimi, młodzieżowy reprezentant Polski od maja pozostawał bez klubu. Przed czerwcowym Euro U21 miał jednak możliwość trenowania wraz z zawodnikami Pogonii Szczecin.

– Ostatnie miesiące mojej piłkarskiej przygody układały się różnie. Cieszę się jednak, że mam to za sobą. I z czystą głową mogę skupić się na wyzwaniach, które czekają mnie w nowym klubie – powiedział Lipski tuż po sfinalizowaniu umowy. – Od dawna Lechia wykazywała zainteresowanie moją osobą, fajnie, że w końcu tu jestem. W Gdańsku jest piękny stadion, miałem zresztą okazję na nim grać. Wiem, że kibice potrafią tu stworzyć znakomitą atmosferę, ale mają też swoje wymagania, co jest normalne w klubach z wielkimi aspiracjami. Jestem bardzo głodny gry, formy nie straciłem. Trenowałem indywidualnie pod okiem swoich byłych trenerów z Salosu Szczecin. Zarówno indywidualnie jak i gościnnie z zespołem Świtu Skolwin. Z niecierpliwością czekam na pierwsze zajęcia z Lechią i debiut w nowej drużynie – dodał.

Młody pomocnik związał się z gdańszczanami na cztery lata.

 

 

Komentarze