Olsztynianie pokonują BBTS Bielsko-Białą

Aktualizacja: 21 sty 2018, 07:30
20 sty 2018, 19:44

W ramach 18. kolejki PlusLigi zmierzyły się ze sobą zespoły BBTS-u Bielska-Białej i Indykpolu AZS Olsztyn. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy do zwycięstwa potrzebowali czterech partii.

Początkowo utrzymywała się gra punkt za punkt (6:6), po czym na prowadzenie wysunęli się goście (10:13). Z biegiem czasu przewaga Indykpolu wzrastała (13:17). Po zainkasowaniu serii punktowej przez przyjezdnych tablica wskazywała 13:21. Ostatecznie po ataku Jana Hadravy olsztyninianie triumfowali 15:25.

Gospodarze rozpoczęli drugą partię od punktowych bloków, które pozwoliły im osiągnąć przewagę (6:1). Choć rywale gonili wynik to bielszczanie utrzymywali skromne prowadzenie (12:10). Po ataku Hadravy zespół Indykpolu zbliżył się na punkt (17:16), a za chwilę doprowadzili do remisu po 20. Od stanu 22:22 goście zainkasowali trzy punktowe bloki i cieszyli się ze zwycięstwa w kolejnej odsłonie spotkania (22:25).

Trzeci set spotkania przypominał nam pierwszą partię. Po wyrównanej grze (6:6) na prowadzenie wysunęli się przyjezdni (6:8). Seria punktowa, tym razem w wykonaniu ekipy gospodarzy dała im przewagę 13:9. W decydującą część partii wchodzili z pięcioma “oczkami” w zapasie (20:15). Ostatecznie zespół z Bielska-Białej triumfował 25:17.

Podrażnieni goście weszli w kolejną partię z impetem (4:9). Ich przewaga utrzymywała się na dystansie całego seta (9:17). Mecz wielkimi krokami zbliżał się do końca (14:23). Punktowy blok Tomasa Rousseaux zakończył całe spotkanie (15:25).

BBTS Bielsko-Biała  – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 15:25)

MVP: Tomas Rousseaux