Orlen Liga: Chemik Police umacnia się na pozycji lidera!

30 gru 2014, 20:20

Chemik Police kontynuuje serię zwycięstw – w dzisiejszym spotkaniu liderki Orlen Ligi pokonały Impel Wrocław 3:0.

W pierwszej partii wrocławianki nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Chemika i to one wygrały inauguracyjnego seta 25:23. W drugiej partii powtórzyła się sytuacja z poprzedniego seta – w początkowej fazie zawodniczki grały punkt za punkt. Potem jednak gospodynie popełniły sporo błędów i przez to przegrały drugą partię 21:25. Trzeci set upłynął pod znakiem całkowitej dominacji drużyny przyjezdnej. Policzanki był nie do zatrzymania w ataku i pewnie zmierzały do zwycięstwa w tym secie. W trzeciej partii zawodniczki Chemika pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie 19 punktów.

MVP: Anna Werblińska

Impel Wrocław – Chemik Police 0:3 (23:25, 21:25, 19:25)

Impel: Ptak (5), Kąkolewska (9), Cutura (5), Gryka (6), Topić (8), Kaczor (10), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (1), Kwiatkowska
Chemik: Werblińska (14), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (7), Bjelica (9), Veljković (11), Ognjenović (3), Zenik (libero) oraz Malagurski (2), Jagieło