ORLEN Liga: Honorowe zwycięstwo Developresu, legionowianki zagrają o miejsca 5-8!

21 kwi 2015, 21:22

W drugim meczu o miejsca 5-12 SK bank Legionovia Legionowo uległa Developresowi SkyRes Rzeszów 2:3. W pierwszym spotkaniu górą były legionowianki, które pokonały rywalki 3:1. Dzisiaj wystarczyły im tylko dwa sety, żeby móc przejść do rywalizacji o miejsca 5-8, tak więc już po dwóch pierwszych partiach było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Mimo iż rzeszowianki przegrywały 0:2, udało im się odmienić losy meczu i wygrać po tie-breaku, jednak było to tylko zwycięstwo honorowe.

Gospodynie od samego początku spotkania dominowały na boisku. Niestety po obydwu stronach siatki nie brakowało błędów. Legionowianki były znacznie skuteczniejsze w ataku niż ich rywalki i to w tym secie zadecydowało o wyniku. Ostatecznie siatkarki Legionovii pokonały rzeszowianki 25:20.

Legionowianki dobrze rozpoczęły także drugą partię. Prowadziły już 10:5, jednak rywalki doprowadziły do remisu. Różnica punktowa wynosiła już 5 oczek na korzyść rzeszowianek, ale tym razem to one nie wykorzystały swojej szansy. Gospodynie były natomiast bezlitosne i wygrały ostatecznie 25:23.

Początek trzeciej partii był dosyć wyrównany. Jednak już po pierwszej przerwie technicznej rozpoczęły się ogromne kłopoty gospodyń. Legionowianki nie potrafiły znaleźć sposobu na przyjęcie zagrywek rywalek i skończenie ataku. Przewaga rzeszowianek cały czas rosła, które ostatecznie pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 15 punktów.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak poprzedni. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze okazały się gospodynie, które prowadziły dwoma punktami. Wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na rzecz przyjezdnych, ale wystarczyło kilka błędów i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Ostatecznie siatkarki Developresu wygrały 25:23 i doprowadziły do tie-breaka.

Mimo iż na początku decydującej partii siatkarki grały punkt za punkt, rzeszowianki po zmianie stron zmobilizowały się i zaczęły wychodzić na prowadzenie. Kilka akcji później przyjezdne miały już piłkę meczową przy stanie 14:11. Ostatecznie siatkarki z Rzeszowa zwyciężyły 15:12, a w całym meczu 3:2.

MVP: Ewa Śliwińska

SK bank Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:20, 25:23, 15:25, 23:25, 12:15)