ORLEN Liga: KSZO przegrywa w Pile!

28 mar 2015, 20:54

Ekipy PGNiG Nafty Piła i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmierzyły się w pierwszym meczu drugiej rundy fazy play-off. W dosyć zaciętym meczu ostatecznie lepsze okazały się pilanki, które zwyciężyły po tie-breaku.

Na początku pierwszego seta skuteczne ataki przeplatały się z błędami zawodniczek obydwu drużyn. Na drugiej przerwie technicznej drużyna przyjezdna prowadziła 16:13, jednak gospodyniom udało się doprowadzić do remisu. W końcówce ostrowczanki udowodniły swoją wyższość i wygrały 25:23.

W drugim secie pilanki początkowo popełniały sporo błędów, jednak już po pierwszej przerwie technicznej odbudowały swoją grę. Od tej pory rozpoczęła się całkowita dominacja gospodyń na boisku, które ostatecznie rozgromiły rywalki 25:16.

Trzecia partia była naprawdę wyrównana od samego początku. Zawodniczki praktycznie przez cały czas grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce ekipa KSZO przyspieszyła i zwyciężyła 25:22.

W czwartej partii siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego popełniły mnóstwo błędów, co przełożyło się na wynik. Szkoleniowiec KSZO próbował ratować sytuację i wykorzystał dwie przerwy, jednak przewaga rywalek była porażająca. Pilanki wygrywały już 17:7, jednak ekipie przyjezdnej udało się zniwelować przewagę do jednego punktu! Ostatecznie jednak gospodynie wygrały 25:22.

W tie-breaku sytuacja się powtórzyła, gdy siatkarki KSZO ponownie zaczęły popełniać błędy. Przewaga rywalek była spora, jednak ostrowczankom udało się wrócić do dobrej dyspozycji. W zaciętej końcówce ostatecznie lepsze okazały się gospodynie.

PGNiG Nafta Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (23:25, 25:16, 22:25, 25:22, 15:13)