Orlen Liga: Legionovia zdobywa 3 punkty w starciu z Budowlanymi!

3 sty 2015, 21:10

Bardzo dobrze rozpoczęły nowy rok siatkarki z Legionowa – zawodniczki przerwały serię porażek pokonując we własnej hali łodzianki 3:0.

Gospodynie dominowały na boisku już od początku pierwszej partii, popełniły jednak sporo błędów i rywalki szybko doprowadziły do wyrównania wyniku. W nerwowej końcówce lepsze okazały zawodniczki z Mazowsza, które wygrały na przewagi 28:26.

Początek drugiej partii upłynął pod znakiem wyrównanej walki. W pewnym momencie jednak gra łodzianek całkowicie się posypała i przewaga stawała się druzgocąca. Mimo to dzięki rezerwowe drużyny przyjezdnej doprowadziły do remisu. W końcówce ponownie jednak obronną ręką wyszły gospodynie, które pokonały rywalki tak samo jak w secie pierwszym 28:26.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak dwie pierwsze partie. Potem jednak łodziankom przydarzyła się seria błędów. Legionowianki pewnie zmierzały do zwycięstwa w całym meczu, “budowlane” mimo to zniwelowały przewagę do dwóch oczek. Ponownie jednak nie potrafiły utrzymać koncentracji i przegrały kolejną partię 19:25, a cały mecz 0:3.

MVP: Aleksandra Wójcik

SK Bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 3:0 (28:26, 28:26, 25:19)

SK Bank Legionovia Legionowo: Bechis, Smarzek, Połeć, Thibeault, Paszek, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Alagierska

Budowlani Łódź: Śliwa, Polańska, Skrzypkowska, Popović, Pycia, Sieczka, Courtois (libero) oraz Ściurka, Kajzer, Grajber, Sikorska