ORLEN Liga: Legionowianki bez szans w starciu z Chemikiem!

23 mar 2015, 19:21

Drugi mecz fazy play-off rozegrały dzisiaj drużyny Chemika Police i SK banku Legionovii Legionowo. Pierwsze spotkanie zakończyło się niekwestionowanym zwycięstwem Mistrzyń Polski. Dzisiejszy mecz również został rozstrzygnięty w trzech setach i to policzanki zagrają w półfinale.

Gospodynie od mocnego uderzenia rozpoczęły to spotkanie i dzięki trudnym zagrywkom Anny Werblińskiej na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Legionowianki praktycznie nie istniały na boisku i zdobywały jedynie pojedyncze punkty. Zawodniczki Chemika rozbiły rywalki 25:14.

Dopiero w drugiej partii drużyna przyjezdna starała się nawiązać walkę z rywalkami, które i tak były lepsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Policzanki, będące faworytkami tego starcia cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę. Do końca seta zawodniczkom Legionovii nie udało się wyrównać wyniku i po drugi dzisiaj musiały uznać wyższość rywalek.

Legionowianki dobrze rozpoczęły trzecią partię, jednak po pierwszej przerwie technicznej policzanki odzyskały swój rytm gry i od tej pory rządziły na boisku. Ostatecznie Mistrzynie Polski wygrały w ostatnim secie 25:18, a w całym meczu 3:0.

MVP: Ana Bjelica

Chemik Police – Sk bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)