Orlen Liga: Lider dalej nie do zatrzymania!

4 sty 2015, 20:07

Zawodniczki Chemika Police dosyć pewnie rozprawiły się z rywalkami z Sopotu nie tracąc przy tym seta. Po dzisiejszym spotkaniu policzanki umocniły się na pozycji lidera tabeli Orlen Ligi, a zajmujące drugą lokatę “Mineralne” tracą do nich aż 7 punktów.

Pierwszy set upłynął pod znakiem wyrównanej walki. Dopiero w końcówce gospodynie włączyły piąty bieg i wygrały pierwszą partię 25:21 po bloku Stefany Velijković. Do połowy drugiego seta to sopocianki utrzymywały się na prowadzeniu. Później jednak policzanki przyspieszyły i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już trzema punktami. Tym razem to “Atomówki” doprowadziły w końcówce do remisu, jednak jeden ich błąd sprawił, że przegrały kolejną partię. Początek trzeciej odsłony był bardzo zacięty. Jednak w połowie seta gospodynie dołożyły do swojego repertuaru skuteczny blok i zbudowały kilkupunktową przewagę. Sopocianki nie potrafiły dotrzymać kroku przeciwniczkom i przegrały ostatnią partię 21:25.

MVP: Agnieszka Bednarek-Kasza

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Chemik: Werblińska (7), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (12), Bjelica (15), Veljković (10), Ognjenović (4), Zenik (libero) oraz Malagurski, Jagieło
Trefl: Leys (2), Efimienko (7), Kaczmar (2), Cooper (6), Kaczorowska (10), Zaroślińska (11), Durajczyk (libero) oraz Miros (6), Łukasik