Orlen Liga: Pałac Bydgoszcz kontynuuje serię porażek!

19 gru 2014, 20:40

Pałac Bydgoszcz, który nie wygrał jak dotąd żadnego spotkania w tym sezonie Orlen Ligi po dzisiejszym spotkaniu dopisał na swoje konto jeszcze jedną porażkę, tym razem na własnym parkiecie z Impelem Wrocław. Bydgoszczanki, którym nie można zarzucić, że nie walczyły w meczu, przegrał ostatecznie 0:3.

Ku zaskoczeniu wszystkich, zawodniczki Pałacu bardzo pewnie rozpoczęły pierwszą partię. Prowadziły aż do przerwy na żądanie trenera wrocławianek (18:12). Wówczas jednak drużyna przyjezdna obudziła się i brakowało jej już tylko jednego oczka, żeby dogonić gospodynie. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Impelu, które wygrały ostatecznie 25:22.

Drugi set miał równie wyrównany przebieg co inauguracyjna partia. Wrocławianki popełniały sporo błędów, co wykorzystywały siatkarki Pałacu. W końcówce seta minimalnie lepsze okazały się zawodniczki Impelu, które sprawiały rywalkom spore problemy swoją zagrywką. Po kolejnym błędzie w przyjęciu bydgoszczanek druga partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla drużyny przyjezdnej.

Na początku trzeciego seta to wrocławianki były bardziej widoczne na boisku. Mimo to w dalszej części trzeciej partii zawodniczkom znad Brdy udało się doprowadzić do wyrównania wyniku. Bydgoszczanki bardzo ambitnie walczyły punkt za punkt, jednak ostatecznie okazały się minimalnie gorsze i przegrały kolejnego seta 23:25, a cały mecz 0:3.

MVP meczu: Joanna Kaczor

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Pałac: Biedziak (2), Misiuna (10), Twardowska (7), Skorupa (8), Czyżnielewska (11), Fojucik (7), Korabiec (libero) oraz Polak (1), Dybek, Śmieszek, Bałdyga (1) i Nowakowska (libero)
Impel: Mroczkowska (6), Ptak (7), Kąkolewska (5), Cutura (9), Hanke (11), Kaczor (19), Topic (libero) oraz Kwiatkowska (1)