Orlen Liga: Trzy punkty dla PGE Atomu Trefl Sopot!

22 gru 2014, 20:33

W swoim ostatnim meczu przed świętami “Atomówki” pokonały rywalki z Ostrowca Świętokrzyskiego 3:1.

W pierwszej partii drużyna przyjezdna nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Zawodniczki z Ostrowca nie potrafiły przebić się przez blok sopocianek, a przy tym popełniały sporo błędów. Przeciwniczki pozwoliły im w tym secie na zdobycie zaledwie 14 punktów.

Podrażnione przegraną w poprzednim secie siatkarki KSZO skutecznie nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami. Nie odpuszczały ani na moment i dręczyły “Atomówki” swoją trudną zagrywką. Mimo to, w nerwowej końcówce ponownie lepsze okazały się gospodynie, które wygrały drugą partię 26:24.

Podobny przebieg miała kolejna odsłona tego spotkania. Zawodniczki prowadziły walkę punkt za punkt, jednak tym razem w końcówce seta lepsze okazały się ostrowczanki, które pokonały rywalki 25:23.

Sopocianki, które były faworytkami dzisiejszego spotkania bardzo pewnie weszły w czwarty set. Zawodniczki z Ostrowca nie potrafiły przebić się przez ich blok, a sopocianki dodatkowo dręczyły je zagrywką. Ostatecznie Atomówki bardzo pewnie wygrały czwartą partię 25:17, a cały mecz 3:1.

PGE Atom Trefl Sopot – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:14, 26:24, 23:25, 25:17)

MVP: Brittnee Cooper

Atom: Leys, Bełcik, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, McClendon, Łukasik

KSZO: Brojek, Ganszczyk, Bawoł, Kuligowska, Tobiasz, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska