ORLEN Liga: Udany rewanż Chemika!

13 kwi 2015, 20:37

Chemik Police i Impel Wrocław rozegrały dzisiaj swój drugi mecz półfinałowy ORLEN Ligi. Wrocławianki w pierwszym starciu sprawiły niespodziankę i pokonały rywalki po tie-breaku. Dzisiaj Mistrzynie Polski w pełni się zrewanżowały i zwyciężyły 3:0.

Podopieczne Tore Aleksandersena bardzo pewnie rozpoczęły mecz, jednak policzanki szybko odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Po obydwu stronach siatki nie brakowało błędów. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie wygrywały 16:13. Zawodniczki Chemika cały czas trzymały rywalki na dystans kilku punktów. Ostatecznie policzanki wygrały pierwszą partię 25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak dzięki skutecznym atakom Małgorzaty Glinki-Mogentale gospodynie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Wrocławianki miały spore problemy z przebiciem się przez skuteczny blok rywalek, co odbijało się na wyniku. Siatkarki z Polic były zdecydowanie na fali i ostatecznie rozbiły rywalki 25:13.

Chemik rozpoczął trzecią partię od prowadzenia, jednak rywalki szybko doprowadziły do remisu. Zawodniczki Impela miały spore problemy zarówno ze skończeniem ataku, jak i przyjęciem zagrywki i na drugiej przerwie technicznej gospodynie wygrywały 16:10. Wrocławiankom co prawda udało się zniwelować przewagę do trzech punktów, jednak policzanki ponownie przyspieszyły i ostatecznie pokonały rywalki 25:18, a w całym meczu 3:0.

MVP: Małgorzata Glinka-Mogentale

Chemik Police – Impel Wrocław 3:0 (25:21, 25:13, 25:18)