Orlen Wisła Płock kończy przygodę z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów

4 mar 2018, 21:33

Nafciarze w ostatniej kolejce rywalizowali na wyjeździe z liderami grupy A, HC Vardar Skopje. Wiśle nie udało się jednak pokonać macedońskiej drużyny i udział w tegorocznej LM zakończyli remisem 31:31.

Początek starcia zapowiadał się obiecująco i już od pierwszych sekund gra była zażarta i bramki padały na przemian. Naficarze utrzymywali jedno “oczko” przewagi, a często trafiał Racotea. Od dziesiątej do trzynastej minuty nie padło żadne trafienie. Płocczanie nie zniechęcili się jednak i ponownie zaczęli pokazywać dobrą dyspozycję, która pozwoliła im ugrać trzybramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej części gospodarze zdobywając “oczka” miniserią doprowadzili do remisu. Wisła próbowała jeszcze odskoczyć, lecz Vardar pomimo osłabienia nie pozwolił na to (16:16).

Druga połowa rozkręcała się powoli, ale to Nafciarze utrzymywali niewielki zapas. Ciekawymi akcjami popisał się Krajewski. Jednak, gdy wykluczony został Gębala gra płocczan stanęła w miejscu i trafiać zaczęli tylko miejscowi. Obie ekipy grały nerwowo, ale to polski zespół musiał gonić rywala. Wynik oscylował wokół remisu, lecz to Macedończykom udało się w końcu zdobyć trzy “oczka” przewagi. W 53. minucie karę dostał Cindrić, a to wykorzystali Naficarze i po serii Ghionei wyrównali. Końcówka była pełna emocji, ale Wiśle nie udało się pokonać Vardaru (31:31).

Vardar Skopje – Orlen Wisła Płock 31:31 (16:16)

HC Vardar Skopje: Sterbik, Milić – Stoilov, Popovski, Kristopans, Moraes, Maqueda, Karačić, Abutović, Cañellas, Cindrić, Dibirow, Sziszkariew, Borozan, Vojvodić, Marsenić.

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – de Toledo, Duarte, M. Gębala, T. Gębala, Ghionea, Ivić, Krajewski, Mihić, Obradović, Racotea, Tarabochia, Żabić