Parzyszek strzela, ale De Graafschap przegrywa

30 wrz 2016, 22:01

Piotr Parzyszek strzelił bramkę, ale jego De Graafschap niespodziewanie przegrało na własnym stadionie 2:3, z grającym przez 40 minut w dziesiątkę Dordrecht.

Mecz 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie był ważny zarówno dla gospodarzy, jak i dla Dordrecht. Pierwsi mieli na awans do czołowej dziewiątki, dającej grę w play-offach, z kolei goście chcieli uciec z dna tabeli. Cel zrealizowało Dordrecht, mimo że drogę do triumfu miało długą i wyboistą.

Początek meczu był wymarzony dla De Graafschap, które objęło prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Jama Lammersa. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry.

Druga odsłona również fatalnie rozpoczęła się dla Dordrecht. Już pięć minut po wznowieniu gry czerwoną kartką ukarany został francuski napastnik Joel Thomas i droga do zwycięstwa ekipy Piotra Parzyszka wydawała się być szeroka jak autostrada…

Nic bardziej mylnego. Na 20 minut przed końcem rzut karny wykorzystał Michael Chacon i goście wyrównali. W 80. minucie Piotr Parzyszek ponownie ucieszył kibiców zgromadzonych na stadionie i wyprowadził De Graafschap na prowadzenie. To co wydarzyło się jednak w ostatnich 7 minutach przeszło oczekiwania wszystkich zgromadzonych dziś na De Vijverberg. Najpierw Ricky van Haaren, a w doliczonym czasie gry Alessio Da Cruz dali Dordrecht niespodziewane zwycięstwo.

W tabeli Eerste Divisie goście dzięki wygranej awansowali na 16. miejsce. De Graafschap miało szanse na awans do grona drużyn, które mają prawo gry w play-offach, a koniec końców wylądowało na 15. pozycji.