Strona główna Pozostałe PBN 7: Nowy rywal Krzysztofa Głowackiego

PBN 7: Nowy rywal Krzysztofa Głowackiego

0
PODZIEL SIĘ
PAP

Były zawodowy mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej (do 200 funtów) Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) poznał nazwisko nowego rywala na gali Polsat Boxning Night 7: Nowe Rozdanie.

Z powodu problemów wizowych Amerykanina Briana Howarda będzie Turek Hizni Altunkaya (29-0, 17 KO). Ta zmiana rywala wyjdzie gali tylko na dobre.

Hizni Altunkaya debiutował na profesjonalnym ringu 4 października 2008 roku w mieście w którym mieszka, w Neuwied. Urodził się wprawdzie w Turcji, ale krajem w którym się wychował, i gdzie uczył się boksu są Niemcy. Z pierwszym rywalem, Ronny Rechnerem wygrał na punkty, później częściej kończył walki przed czasem. Jego współczynnik nokautów (59 proc) jest całkiem niezły, ale nie wszyscy rywale Turka prezentowali zadowalający poziom. Zdobywał też mało znaczące pasy, wygrywając z takimi pięściarzami jak Sycylijczyk mieszkający w Niemczech, Salvatore Aiello (dziś 32-1-1, 17 KO, wtedy, w 2011 roku 29-0), czy w ubiegłym roku z Gruzinem Gogitą Gorgiładze (31-11). Kilka lat temu miał wielomiesięczną przerwę po operacji kręgosłupa w odcinku szyjnym, leczył również przewlekłą kontuzję barku, ale dziś jest już zdrowy i gotowy do wielkich wyzwań. Test, który go czeka w ERGO ARENIE jest jednak wyjątkowo trudny dla walczącego z normalnej pozycji Turka, bo Głowacki jak nigdy głodny jest zwycięstw, które pozwolą mu choć na chwilę zatrzeć wspomnienie porażki z Usykiem. A przy tym jest niewygodnym mańkutem, więc Hizni musi sobie zdawać sprawę, co go czeka.

Komentarze