PE w skeletonie: Marta Orłowska w czołowej dziesiątce drugi raz w tym sezonie

Aktualizacja: 18 lis 2017, 23:33
18 lis 2017, 17:03

Marta Orłowska zajęła 10. miejsce w zawodach Pucharu Europy w skeletonie na torze w Winterbergu. Zwyciężyła reprezentantka Niemiec Corinna Leipold, dla której jest to pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi.

Polka w pierwszym ślizgu uzyskała czas 59.08 s. i po pierwszej części rywalizacji zajmowała znakomite piąte miejsce. Niestety drugi przejazd w wykonaniu reprezentantki Polski był słabszy. Orłowska zanotowała dwunasty wynik – 59.78 s. i ostatecznie ukończyła rywalizację na 10. pozycji, uzyskując łączny czas 1:58.86. Zdecydowane zwycięstwo zanotowała Corinna Leipold, która była najszybsza w obu ślizgach – 1:57.62. Drugie miejsce ze stratą 0,31 s. zajęła reprezentantka Rosji Alina Tararychenkova, a na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Brogan Crowley, która do Leipold straciła 0,37 s.

W klasyfikacji generalnej Marta Orłowska zajmuje 11. miejsce. Prowadzi Brogan Crowley, która jako jedyna stała na podium we wszystkich zawodach sezonu 2017/2018.

Dziś na torze w Winterbergu rywalizowali również mężczyźni, a wśród nich Michał Jakóbczyk i Vladyslav Polyvach. Jakóbczyk pierwszy ślizg ukończył w czasie 58.25 s. i po pierwszej części zawodów plasował się na 18. miejscu. W drugim przejeździe uzyskał trzynasty wynik – 58.73 s. i na takiej właśnie pozycji zakończył udział w dzisiejszych zawodach. Dla 22- letniego reprezentanta Polski 13. miejsce w dzisiejszej zawodach jest najlepszym rezultatem w historii jego startów w Pucharze Europy. 23. lokatę zajął drugi z Polaków Vladyslav Polyvach. Reprezentant Polski zanotował tylko jeden ślizg, w którym uzyskał rezultat 59.26 s.

Podobnie jak we wczorajszych zawodach również dzisiaj wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec. Bezkonkurencyjny w obu ślizgach był Fabian Kuechler. Na drugiej pozycji uplasował się Martin Rosenberger, a na trzeciej Felix Seibel.

W klasyfikacji generalnej Michał Jakóbczyk zajmuje 15. pozycję, natomiast Vladyslav Polyvach jest 23. Prowadzi reprezentant Łotwy Krists Netlaus.