Pekin 2015: Joanna Jóźwik 7. w finale 800 metrów!

29 sie 2015, 13:30

Joanna Jóźwik zajęła 7. miejsce w finałowym biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Mistrzynią świata została aktualna mistrzyni Europy – Białorusinka Maryna Arzamasova.

Tempo nadawane w pierwszej części dystansu mogło odpowiadać Polce, gdyż nie było ono zbyt szybkie i pozwalało atakować miejsca na podium po długim finiszu na ostatniej prostej. Przez 600 metrów wszystkie biegły w zbitej grupie, a w końcówce oderwała się od niej czołowa trójka, która pomiędzy sobą rozstrzygnęła walkę o medale. Arzamasowa (1:58.03), która zdobyła złoto wyprzedziła na mecie reprezentantkę Kanady Melissę Bishop (1:58.12) i broniącą tytułu Kenijkę Eunice Jepkoech Sum (1:58.18).

Polka po zaciętej rywalizacji z pozostałymi rywalkami finiszowała 7. z drugim najlepszym czasem w karierze 1:59.09. Wynik biało-czerwonej można uznawać za spory sukces. Mimo, że nie zdobyła medalu, ustanowiła nowy rekord życiowy 1:58.35 i awansowała do ścisłego finału lekkoatletycznych MŚ!

źródło: iaaf.org