Pewna wygrana biało-czerwonych!

17 sie 2014, 22:43

Polska łatwo ograła Chińczyków 3:0 w drugim meczu Memoriału Huberta Wagnera.

Nasi reprezentanci do spotkania z Azjatami przystąpili nieco zmęczeni po wczorajszym morderczym, pięciosetowym pojedynku z Bułgarią.

Jednak tego zmęczenia nie było tak bardzo widać po naszych reprezentantach, którzy od początku grali bardzo pewnie i skutecznie. Szczególnie aktywny był Andrzej Wrona. Mimo iż Chińczycy dzielnie się bronili to Polacy wygrali pewnie pierwszego seta.

Druga odsłona to zażarta walka pomiędzy obiema drużynami. Był moment, że Polacy przegrywali już 11:16, jednak i z tych opresji zdołali wyjść obronną ręką i wygrali seta.

Trzeci set to od początku pewne prowadzenie Polaków, którego nie dali sobie wydrzeć i wygrali seta i w efekcie całe spotkanie 3:0.

Polska – Chiny 3:0 (25:18, 25:22, 25:17)

Polska: Zagumny, Kubiak, Wrona, Konarski, Buszek, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Mika, Drzyzga, Nowakowski

Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Geng, Li, Fang, Kong (libero) oraz Xu, Kou

Autor: Bartosz Węgielnik