Pewna wygrana Lechii Gdańsk z niemieckim zespołem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:21
18 sty 2017, 15:55

Lechia Gdańsk bardzo dobrze rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. Wicelider polskiej ligi pokonał na zgrupowaniu w tureckim Belek niemiecką FC Viktorią 1889 Berlin 4:2.

Przeciwnicy drużyny prowadzonej przez Piotra Nowaka to reprezentanci niemieckiej Regionalligi, gdzie zajmują 5. pozycję po rundzie jesiennej.

Lechia objęła prowadzenie już w 2. minucie. Szybką akcję skrzydłem przeprowadził Sławomir Peszko, dograł do niepilnowanego Flavio Paixao, a ten pewnie umieścił futbolówkę w bramce. Po kwadransie był już jednak remis, bo rzut wolny sprzed pola karnego z powodzeniem wykonał Ozan Pekdemir. Polacy chcieli szybko odpowiedzieć i zrobili to już 6 minut później. Świetnie dysponowani Paixao i Peszko po raz kolejny przeprowadzili składną akcję, ale tym razem Portugalczyk asystował, a reprezentant Polski pokonał bramkarza berlińczyków. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla Lechii strzelił Marco Paixao po zamieszaniu w polu karnym. Defensor Viktorii chciał wybijać piłkę wślizgiem, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił w nabiegającego Paixao, a ten wbił piłkę do siatki.

Druga połowa nie była już tak dynamiczna, ze względu na wiele zmian w obu zespołach, jednak to piłkarze Piotra Nowaka podwyższyli wynik. Tym razem w 74. minucie asystę doświadczonego Sebastiana Mili wykorzystał Piotr Wiśniewski, dla którego to może być ostatni sezon w gdańskiej drużynie. Wynik meczu na cztery minuty przed końcem na 4:2 ustalił 26-letni Niemiec Christian Skoda.

LECHIA GDAŃSK – FC VIKTORIA 1889 BERLIN 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (2.), 1:1 Ozan Pekdemir (15-wolny), 2:1 Sławomir Peszko (21.), 3:1 Marco Paixao (38.), 4:1 Piotr Wiśniewski (74.), 4:2 Christian Skoda (86.).