Pewne zwycięstwo Anderlechtu!

22 sty 2017, 19:49

Anderlecht Brulsela pewnie pokonał przed własną publicznością drużynę Sint Truidense 3:1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Teodorczyk, niestety tym razem nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszego snajpera.

W pierwszej połowie spotkania Anderlecht zdominował przyjezdnych i prowadził grę. Piłkarzom gospodarzy brakowało jednak pomysłu na dostarczenie dobrej piłki do niezawodnego w tym sezonie Teodorczyka. Mimo to piłkarzom ze stolicy Belgii udało się wyjść na prowadzenie po bramce Tielemansa, który nie wykorzystał jedenastki ale zachował czujność i przy dobitce nie dał już szans bramkarzowi.

Druga część gry była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Obie strony stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. W 65. minucie po wspaniałym rajdzie przez ponad połowę boiska wynik na 2:0 podwyższył Stanciu. Gdy wszyscy myśleli, że ta bramka pogrąży gości Ci już po 6 minutach gry odpowiedzieli bramką Pietera Gerkensa. Jednak jedna bramka była wszystkim co udało się zdobyć gościom w tym spotkaniu. W 90. minucie gry sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Anderlechtu, tym razem Tielemans nie potrzebował już dobitki i ustalił wynik spotkania na 3:1

Łukasz Teodorczyk nie miał w tym spotkaniu zbyt wielu dobrych okazji do zdobycia gola. Bardzo dobrze spisywali się obrońcy gości, którzy skutecznie odcinali naszego reprezentanta od podań. Teodorczyk został zdjęty z boiska w 90 minucie gry.